vydal:
Tomáš Krejčík
zveřejněno:
22.11.2018, 01:00
počet komentářů:
0
V první polovině listopadu byl uzavřen případ odvolání týmu Black Falcon proti diskvalifikaci ze závěrečného vytrvalostního závodu v Barceloně (více Zde). Kromě dočasné klasifikace vytrvalostního dílu, zveřejněného po závodě ve Španělsku, se změny dotkly také celého seriálu.
Závěrečné hodnocení jezdců zahrnuje pořadí prvních třiceti účastníků v celkové klasifikaci. Z tříd Silver Cup, PRO-AM Cup a AM Cup je zmíněno pořadí na prvních patnácti místech. Týmy jsou uvedeny všechny.
Hodnocení jezdců v celkovém pořadí
p.
Pilot
Tým
Body
1.
Raffaele Marciello
Akka ASP
164
2.
Alex Riberas
Belgian Audi Club WRT
127.5
2.
Christopher Mies
Belgian Audi Club WRT
127.5
3.
Michael Meadows
Akka ASP
104
4.
Kelvin van der Linde
Attempto Racing
101
5.
Dries Vanthoor
Belgian Audi Club WRT
100.5
6.
Luca Stolz
Black Falcon
87
7.
Maro Engel
Black Falcon
73
7.
Yelmer Buurman
Black Falcon
73
8.
Steijn Schothorst
Attempto Racing
73
9.
Christopher Haase
Sainteloc Racing
71.5
10.
Mirko Bortolotti
Grasser Racing Team
70.5
10.
Christian Engelhart
Grasser Racing Team
70.5
11.
Will Stevens
Belgian Audi Club WRT
63.5
12.
Simon Gachet
Sainteloc Racing
53.5
13.
Tristan Vautier
Akka ASP
51
14.
Stuart Leonard
Belgian Audi Club WRT
50.5
15.
Christian Klien
Emil Frey Racing
50.5
15.
Albert Costa
Emil Frey Racing
50.5
16.
Andrea Caldarelli
Grasser Racing Team
50
17.
Philipp Eng
Walkenhorst, Rowe Racing
47
18.
Tom Blomquist
Walkenhorst, Rowe
45
19.
Ezequiel Perez Companc
Grasser Racing Team
45
20.
Nicolas Jamin
Akka ASP
45
21.
Christian Krognes
Walkenhorst Motorsport
43
22.
Frédéric Vervisch
Belgian Audi Club WRT
43
23.
Sheldon van der Linde
Attempto, Land MS
40.5
24.
Adam Christodoulou
Akka ASP
40.5
25.
Marco Seefried
Emil Frey Racing
35
26.
Daniel Juncadella
Akka ASP
33
27.
Jake Dennis
R-Motorsport
29
27.
Matthieu Vaxiviere
R-Motorsport
29
27.
Nicki Thiim
R-Motorsport
29
28.
Jordan Pepper
M-Sport
29
28.
Jules Gounon
M-Sport
29
28.
Steven Kane
M-Sport
29
29.
Alexander Sims
Rowe Racing
29
30.
Jeffrey Schmidt
Land Motorsport
28
Hodnocení týmů v celkovém pořadí
p.
Tým
Vůz
Body
1.
Akka-ASP
Mercedes-AMG GT3
191
2.
Belgian Audi Club Team WRT
Audi R8 LMS
174
3.
Emil Frey Racing
Lexus RC-F GT3
120.5
4.
Grasser Racing Team
Lamborghini Huracán GT3
119
5.
Sainteloc Junior Team
Audi R8 LMS
109.5
6.
Black Falcon
Mercedes-AMG GT3
103
7.
Attempto Racing
Audi R8 LMS
92
8.
Team M-Sport
Bentley Continental GT3 (II.)
48
9.
Walkenhorst Motorsport
BMW M6 GT3
44
10.
Strakka Racing
Mercedes-AMG GT3
42
11.
Rowe Racing
BMW M6 GT3
41
12.
R-Motorsport
Aston Martin Vantage
39
13.
Kessel Racing
Ferrari 488 GT3
26.5
14.
SMP Racing
Ferrari 488 GT3
26
15.
RJN Motorsport
Nissan GT-R Nismo GT3
26
16.
Garage 59
McLaren 650S
20
17.
3Y Technology
BMW M6 GT3
11
18.
Manthey Racing
Porsche 911 GT3R
10
19.
Team Parker Racing
Bentley Continental GT3 (I.)
7
20.
Audi Sport Slovakia
Audi R8 LMS
4
21.
Andrew Watson
BMW M6 GT3
3
22.
Rinaldi Racing
Ferrari 488 GT3
2
23.
Boutsen Ginion Racing
Lamborghini Gallardo R-EX
1
Audi Sport Slovakia (20.) dokázal během dvou podniků bodovat v každém ze závodů. Vždy dosáhli zisku jednoho bodu díky více vozům jedné stáje v pořadí výše. Při vystoupení v italském Misanu dokončili celkově 16. v prvním závodě a 19. v druhém klání. Na Hungaroringu stačilo na připsání bodu dojet 19. v prvním klání a 20. v druhém závodě.
Tým ARC Bratislava se zúčastnil pouze úvodního podniku v Monze během nějž nebodoval.
Hodnocení jezdců Silver Cup
p.
Pilot
Tým
Body
1.
Jack Manchester
Akka ASP
157.5
1.
Nico Bastian
Akka ASP
108.5
2.
Hubert Haupt
Black Falcon
140
3.
Alex Fontana
Emil Frey Jaguar
124.5
3.
Mikael Grenier
Emil Frey Jaguar
124.5
4.
Alex Fontana
Emil Frey Jaguar
124.5
4.
Adrian Zaugg
Emil Frey Jaguar
103
5.
Gabriele Piana
Black Falcon
97
5.
Abdulaziz Al Faisal
Black Falcon
97
6.
Martin Kodric
Barwell Motorsport
92
6.
Sandy Mitchell
Barwell Motorsport
92
6.
Michelle Beretta
Barwell Motorsport
92
7.
Vladimir Atoev
Akka ASP
80.5
7.
Alexej Kornějev
Akka ASP
80.5
8.
Alex Frassineti
Ombra Racing
71
8.
Romain Monti
Ombra Racing
71
8.
Andrea Rizzoli
Ombra Racing
71
9.
Lucas Moraes
3Y Technology
59
10.
Denis Bulatov
Akka ASP
50.5
10.
Nicolas Jamin
Akka ASP
50.5
11.
Andrew Watson
3Y Technology
49.5
12.
Jules Szymkowiak
Akka ASP
49
13.
Ricardo Sanchez
GT Sport Team RJN
48
13.
Struan Moore
GT Sport Team RJN
48
14.
Riccardo Feller
Belgian Audi Club WRT
47
14.
Adrien de Leener
Belgian Audi Club WRT
47
15.
Euan McKay
Oman Racing
47
15.
Charlie Eastwood
Oman Racing
47
15.
Ahmad Al Harty
Oman Racing
47
16.
Kang Ling
Ombra Racing
46
17.
Jordan Witt
GT Sport Team RJN
44
18.
Luca Stolz
Black Falcon
43
19.
Rik Breukers
Barwell Motorsport
39
20.
Mads Siljehaug
Reiter Young Stars
36
20.
Patrik Niederhauser
Reiter Young Stars
36
20.
Lenny Marioneck
Reiter Young Stars
36
Hodnocení jezdců PRO-AM Cup
p.
Pilot
Tým
Body
1.
Markus Winkelhock
Sainteloc Racing
170.5
1.
Nyls Stievenart
Sainteloc Racing
170.5
2.
Piti Bhirombhakdi
(TP12) Kessel Racing
126
2.
Carlo Van Dam
(TP12) Kessel Racing
126
3.
Rinat Salikhov
Rinaldi Racing
101.5
4.
Lewis Williamson
Strakka Racing
92
4.
Nick Leventis
Strakka Racing
92
4.
Chris Buncombe
Strakka Racing
92
5.
Duncan Cameron
Spirit Of Race
89
5.
Matt Griffin
Spirit Of Race
89
6.
Alexander Mattschull
Rinaldi Racing
85
7.
Daniel Keilwitz
Rinaldi Racing
60
8.
David Perel
Rinaldi Racing
59.5
9.
Rui Aguas
Black Falcon
51
9.
Kriton Lendoudis
Black Falcon
51
9.
Saud Al Faisal
Black Falcon
51
10.
Miguel Ramos
Lazarus
49
10.
Fabrizio Crestani
Lazarus
49
10.
Giuseppe Cipriani
Lazarus
49
11.
Lorenzo Bontempelli
Spirit Of Race
45
12.
Kenny Habul
Sun Energy (HTP + Akka ASP)
44.5
13.
Derek Pierce
Team Parker Racing
43
13.
Sebastian Morris
Team Parker Racing
43
13.
Rob Smith
Team Parker Racing
43
14.
David Fumanelli
Strakka Racing
42
15.
Darren Burke
Ram Racing
40
15.
Euan Hankey
Ram Racing
40
15.
Salih Yoluc
Ram Racing
40
16.
Christian Malchárek
Audi Sport Slovakia
39.5
16.
Jirko Malchárek
Audi Sport Slovakia
39.5
17.
Marc Rostan
Sainteloc Racing
36
18.
Gianluca de Lorenzi
Spirit Of Race
33
19.
Andrea Bertolini
Spirit Of Race
33
19.
Niek Hommerson
Spirit Of Race
33
19.
Louis Machiels
Spirit Of Race
33
20.
Martin Konrad
Sun Energy HTP
28
20.
Thomas Jäger
Sun Energy HTP
28
20.
Bernd Schneider
Sun Energy HTP
28
36.
Miro Konopka
ARC Bratislava
2
Jirko a Christian Malchárkové (16.) se zúčastnili dvou podniků s krátkými závody. V Misanu si připsali za nejrychlejší čas v kvalifikaci pro první závod jeden bod. V Misanu skončili shodně třetí v obou závodech (2x 9.5 bodů). Na Hungaroringu první klání dokončila slovenská dvojice čtvrtá (7.5), v druhém docílila druhým místem (12 bodů) nejlepšího výsledku.
Miro Konopka nastoupil v jediném podniku, vytrvalostním závodě na začátku sezóny v Monze.
Hodnocení týmů PRO-AM Cup
p.
Tým
Vůz
Body
1.
Sainteloc Junior Team
Audi R8 LMS
173
2.
Kessel Racing
Ferrari 488 GT3
127
3.
Spirit Of Race
Ferrari 488 GT3
107
4.
Rinaldi Racing
Ferrari 488 GT3
101.5
5.
Strakka Racing
Mercedes-AMG GT3
92
6.
Black Falcon
Mercedes-AMG GT3
67
7.
Team Parker Racing
Bentley Continental
63
8.
Ram Racing
Mercedes-AMG GT3
58
9.
Lazarus SRL
Lamborghini Huracán GT3
50
10.
Audi Sport Slovakia
Audi R8 LMS
39.5
11.
Akka-ASP
Mercedes-AMG GT3
26.5
12.
HB Racing
Ferrari 488 GT3
10
13.
Car Collection
Audi R8 LMS
8
14.
ARC Bratislava
Mercedes-AMG GT3
6
15.
CC Car Collection
Audi R8 LMS
2
Bodové zisky týmu Audi Sport Slovakia (10.) se shodují s příděly pro jezdce ve výše uvedené klasifikaci.
Tým ARC Bratislava (14.) se zúčastnil pouze úvodního vytrvalostního podniku v Monze. Díky přidělování bodů nejvýše umístěnému vozu jedné stáje, je bodový zisk v klasifikaci týmů vyšší než v hodnocení jezdců.
Hodnocení jezdců AM Cup
p.
Pilot
Tým
Body
1.
Adrian Amstutz
Barwell Motorsport
124
1.
Leo Machitski
Barwell Motorsport
124
2.
Chris Goodwin
Garage 59
92
2.
Alexander West
Garage 59
92
2.
Chris Harris
Garage 59
92
3.
Fabien Barthez
Akka ASP
81
3.
Eric Debard
Akka ASP
81
4.
Rick Yoon
Rinaldi Racing
75
4.
Pierre Ehret
Rinaldi Racing
75
5.
Richard Abra
Barwell Motorsport
74
6.
Immanuel Vinke
Walkenhorst Motorsport
66
7.
Philippe Giaque
Akka ASP
65
8.
Jűrgen Häring
Herberth Motorsport
63
8.
Edward Lewis Brauner
Herberth Motorsport
63
8.
Wolfgang Triller
Herberth Motorsport
63
9.
Rory Pentinnen
Rinaldi + Attempto
56
10.
Henry Walkenhorst
Walkenhorst Motorsport
16.5
11.
Patrik Kulaja
Barwell Motorsport
49
12.
Ralf Oeverehaus
Walkenhorst Motorsport
46
13.
Anders Buchardt
Walkenhorst Motorsport
44
14.
Francisco Guedes
Barwell Motorsport
42
15.
Yves-Claude Gosselin
Boutsen Ginion Racing
35
15.
Pierre Feligioni
Boutsen Ginion Racing
35
Hodnocení týmů AM Cup
p.
Tým
Vůz
Body
1.
Barwell Motorsport
Lamborghini Huracán GT3
124
2.
Garage 59
McLaren 650S
95
3.
Akka ASP
Mercedes-AMG GT3
83
4.
Rinaldi Racing
Ferrari 488
81
5.
Walkenhorst Motorsport
BMW M6 GT3
70
6.
Precote Herberth Motorsport
Porsche 911 GT3 R
67
7.
Boutsen Ginion Racing
Lamborghini Gallardo R-EX
35
8.
Spirit Of Race SA
Ferrari 488 GT3
23
9.
Attempto Racing
Lamborghini Huracán GT3
11
10.
Sainteloc Junior Team
Audi R8 LMS
11
Zdroj: SRO, Formule
Reklama
Komentáře ke článku
K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.