Raffaele Marciello si dnes zajistil skvělou příležitost během víkendu Evropského šampionátu Formule 3 na Nürburgringu navýšit svůj náskok v čele průběžného hodnocení, když do všech třech jízd odstartuje z pole position.
Po Alexu Lynnovi na Brands Hatch a Daniilu Kvyatovi na Red Bull Ringu se tak Marciello letos stal už třetím pilotem, kterému se toto podařilo. V první části kvalifikace byl člen výchovného programu Ferrari jediným, který se dostal pod hranici 1:23. Marciello se nejdříve dostal do čela před Jordana Kinga, následně však svůj čas ještě vylepšil na hodnotu 1:22.821.
King nakonec v pořadí spadl až na čtvrtou pozici, když jej překonali ještě Alexander Sims, který bude spolu s Marciellem v první řadě; a Felix Rosenqvist.
Na páté pozici bude Luis Felipe Derani před Lucasem Auerem, který do obou sobotních závodů odstartuje ze šesté příčky.
Také v hodnocení druhých nejrychlejších časů, podle kterých je sestaven rošt pro druhý závod, byl Marciello nejlepší a to hodnotou 1:23.039. V první řadě bude spolu s ním jeho největší rival v boji o titul Rosenqvist. Derani se Simsem se pak postaví do druhé řady.
Druhá kvalifikace, která určuje pořadí startovního roštu pro nedělní závod, byla velmi napínavá, než si Marciello vyjel svou osmou letošní pole position.
Krátce po polovině kvalifikace byli na čele Sims, Kvyat, Rosenqvist a Marciello než poslední jmenovaný zajel čas 1:22.584, kterým o 150 tisícin odskočil druhému Auerovi. V závěrečné minutě pak Marciello dokázal svůj čas ještě zlepšit na konečnou hodnotu 1:22.416. Rosenqvist odsartuje třetí před Kingem a Deranim.
Výsledky kvalifikace pro první závod víkendu:
p.
Jezdec
Tým
Čas
Odstup
1.
R.Marciello
Prema Powerteam
1:22.821
2.
A.Sims
ThreeBond with T-Sport
1:23.100
+ 0.279
3.
F.Rosenqvist
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.123
+ 0.302
4.
J.King
Carlin
1:23.191
+ 0.370
5.
L.F.Derani
Fortec Motorsports
1:23.216
+ 0.395
6.
L.Auer
Prema Powerteam
1:23.377
+ 0.556
7.
M.Lewis
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.462
+ 0.641
8.
F.Serralles
Fortec Motorsports
1:23.463
+ 0.642
9.
S.Müller
ma-con
1:23.524
+ 0.703
10.
H.Tincknell
Carlin
1:23.542
+ 0.721
11.
A.Lynn
Prema Powerteam
1:23.542
+ 0.721
12.
M.Gilbert
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.588
+ 0.767
13.
D.Kvyat
Carlin
1:23.637
+ 0.816
14.
T.Blomqvist
EuroInternational
1:23.693
+ 0.872
15.
N.Latifi
Carlin
1:23.769
+ 0.948
16.
J.Mardenborough
Carlin
1:23.870
+ 1.049
17.
E.Cheever
Prema Powerteam
1:23.940
+ 1.119
18.
D.van de Laar
Van Amersfoort Racing
1:23.942
+ 1.121
19.
R.Nissany
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.956
+ 1.135
20.
A.Giovinazzi
Double R Racing
1:24.062
+ 1.241
21.
A.Rudersdorf
ma-con
1:24.275
+ 1.454
22.
S.Gelael
Double R Racing
1:24.416
+ 1.595
23.
T.Calderón
Double R Racing
1:24.485
+ 1.664
24.
L.Wolf
URD Rennsport
1:24.601
+ 1.780
25.
R.Goddard
ThreeBond with T-Sport
1:24.831
+ 2.010
26.
S.Zeller
Jo Zeller Racing
1:24.900
+ 2.079
Výsledky kvalifikace pro druhý závod víkendu:
p.
Jezdec
Tým
Čas
Odstup
1.
R.Marciello
Prema Powerteam
1:23.039
2.
F.Rosenqvist
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.207
+ 0.168
3.
L.F.Derani
Fortec Motorsports
1:23.314
+ 0.275
4.
A.Sims
ThreeBond with T-Sport
1:23.370
+ 0.331
5.
J.King
Carlin
1:23.382
+ 0.343
6.
L.Auer
Prema Powerteam
1:23.406
+ 0.367
7.
F.Serralles
Fortec Motorsports
1:23.498
+ 0.459
8.
H.Tincknell
Carlin
1:23.568
+ 0.529
9.
M.Lewis
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.641
+ 0.602
10.
S.Müller
ma-con
1:23.645
+ 0.606
11.
D.Kvyat
Carlin
1:23.656
+ 0.617
12.
M.Gilbert
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.698
+ 0.659
13.
A.Lynn
Prema Powerteam
1:23.750
+ 0.711
14.
T.Blomqvist
EuroInternational
1:23.758
+ 0.719
15.
J.Mardenborough
Carlin
1:23.884
+ 0.845
16.
E.Cheever
Prema Powerteam
1:23.949
+ 0.910
17.
D.van de Laar
Van Amersfoort Racing
1:23.951
+ 0.912
18.
R.Nissany
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.984
+ 0.945
19.
N.Latifi
Carlin
1:24.030
+ 0.991
20.
A.Giovinazzi
Double R Racing
1:24.209
+ 1.170
21.
S.Gelael
Double R Racing
1:24.497
+ 1.458
22.
A.Rudersdorf
ma-con
1:24.631
+ 1.592
23.
T.Calderón
Double R Racing
1:24.702
+ 1.663
24.
R.Goddard
ThreeBond with T-Sport
1:24.844
+ 1.805
25.
L.Wolf
URD Rennsport
1:24.906
+ 1.867
26.
S.Zeller
Jo Zeller Racing
1:25.175
+ 2.136
Výsledky kvalifikace pro třetí závod víkendu:
p.
Jezdec
Tým
Čas
Odstup
1.
R.Marciello
Prema Powerteam
1:22.416
2.
L.Auer
Prema Powerteam
1:22.685
+ 0.269
3.
F.Rosenqvist
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:22.687
+ 0.271
4.
J.King
Carlin
1:22.775
+ 0.359
5.
L.F.Derani
Fortec Motorsports
1:22.872
+ 0.456
6.
A.Sims
ThreeBond with T-Sport
1:22.892
+ 0.476
7.
F.Serralles
Fortec Motorsports
1:22.964
+ 0.548
8.
D.Kvyat
Carlin
1:22.964
+ 0.548
9.
H.Tincknell
Carlin
1:22.985
+ 0.569
10.
M.Lewis
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.045
+ 0.629
11.
M.Gilbert
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.070
+ 0.654
12.
A.Lynn
Prema Powerteam
1:23.100
+ 0.684
13.
E.Cheever
Prema Powerteam
1:23.109
+ 0.693
14.
J.Mardenborough
Carlin
1:23.323
+ 0.907
15.
T.Blomqvist
EuroInternational
1:23.323
+ 0.907
16.
S.Müller
ma-con
1:23.358
+ 0.942
17.
D.van de Laar
Van Amersfoort Racing
1:23.396
+ 0.980
18.
A.Giovinazzi
Double R Racing
1:23.612
+ 1.196
19.
R.Nissany
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:23.628
+ 1.212
20.
N.Latifi
Carlin
1:23.638
+ 1.222
21.
R.Goddard
ThreeBond with T-Sport
1:23.696
+ 1.280
22.
A.Rudersdorf
ma-con
1:23.757
+ 1.341
23.
S.Zeller
Jo Zeller Racing
1:23.887
+ 1.471
24.
S.Gelael
Double R Racing
1:24.093
+ 1.677
25.
L.Wolf
URD Rennsport
1:24.097
+ 1.681
26.
T.Calderón
Double R Racing
1:24.174
+ 1.758
Zdroj: Formule.cz, časy F3
Reklama
Komentáře ke článku
K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.