Ve druhém a třetím závodě bude na pole position Ocon
vydal:
David Skaloš
zveřejněno:
18.4.2014, 23:45
počet komentářů:
0
Člen juniorského výchovného programu týmu Lotus ve Formuli 1 Esteban Ocon si vyjel pole position pro druhý a třetí závod úvodního podniku letošní sezóny Evropského šampionátu Formule 3 na britském Silverstonu.
Francouz, který je ve Formuli 3 nováčkem, porazil svého týmového kolegu z týmu Prema Powerteam Nicholase Latifiho o 138 tisícin sekundy a do druhého závodu víkendu proto odstartuje z pole position.
Ocon byl nejrychlejší také v hodnocení druhých nejrychlejších časů v této druhé kvalifikaci, které určují postavení na roštu třetího závodu víkendu. V nedělním závodě jej v první řadě doplní Antonio Fuoco.
Latifimu v hodnocení druhých nejrychlejších časů patří až čtvrtá pozice, když se ve svém druhém nejrychlejším kole zdržel v provozu. Fuoco vystartuje do třetího závodu sezóny ze druhé pozice. Kanaďan s Italem si tak pro druhý a třetí závod pouze prohodili své pozice.
Ze třetí pozice do obou závodů vyrazí Tom Blomqvist, který si již dříve zajistil pole position pro první závod víkendu.
Jeho týmový kolega Antonio Giovinazzi bude v obou závodech ve třetí řadě spolu s Maxem Verstappenem. Do druhého víkendového závodu vystartuje Ital před Verstappenem, pro nedělní klání si oba své pozice vymění.
Jordan King, Dennis van de Laar, Ed Jones a Mitch Gilbert uzavírají nejlepší desítku roštu druhého závodu, zatímco v pořadí Jones, van de Laar, Gilbert a Lucas Auer bude od sedmého do desátého místa vypadat rošt třetího závodu.
Výsledky kvalifikace pro druhý závod víkendu:
p.
Jezdec
Tým
Čas
Odstup
1.
E.Ocon
Prema Powerteam
1:51.322
2.
N.Latifi
Prema Powerteam
1:51.460
+ 0.138
3.
T.Blomqvist
Jagonya Ayam with Carlin
1:51.517
+ 0.195
4.
A.Fuoco
Prema Powerteam
1:51.536
+ 0.214
5.
A.Giovinazzi
Jagonya Ayam with Carlin
1:51.755
+ 0.433
6.
M.Verstappen
Van Amersfoort Racing
1:51.808
+ 0.486
7.
J.King
Carlin
1:51.857
+ 0.535
8.
D.van de Laar
Prema Powerteam
1:51.864
+ 0.542
9.
E.Jones
Carlin
1:51.907
+ 0.585
10.
M.Gilbert
Fortec Motorsports
1:51.993
+ 0.671
11.
J.Bryant-Meisner
Fortec Motorsports
1:51.998
+ 0.676
12.
L.Auer
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:51.999
+ 0.677
13.
F.Rosenqvist
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.104
+ 0.782
14.
G.Menezes
Van Amersfoort Racing
1:52.116
+ 0.794
15.
R.Goddard
ThreeBond with T-Sport
1:52.367
+ 1.045
16.
F.Serralles
Team West-Tec F3
1:52.393
+ 1.071
17.
F.Guimaraes
Double R Racing
1:52.431
+ 1.109
18.
J.Dennis
Carlin
1:52.518
+ 1.196
19.
R.Agostini
Eurointernational
1:52.533
+ 1.211
20.
A.Toril
ThreeBond with T-Sport
1:52.672
+ 1.350
21.
R.Nissany
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.674
+ 1.352
22.
H.Hurst
Team West-Tec F3
1:52.689
+ 1.367
23.
S.Gelael
Jagonya Ayam with Carlin
1:52.746
+ 1.424
24.
J.Szymkowiak
Van Amersfoort Racing
1:52.896
+ 1.574
25.
T.Calderon
Jo Zeller Racing
1:53.056
+ 1.734
26.
M.Beretta
Eurointernational
1:53.301
+ 1.979
Výsledky kvalifikace pro třetí závod víkendu:
p.
Jezdec
Tým
Čas
Odstup
1.
E.Ocon
Prema Powerteam
1:51.327
2.
A.Fuoco
Prema Powerteam
1:51.557
+ 0.230
3.
T.Blomqvist
Jagonya Ayam with Carlin
1:51.577
+ 0.250
4.
N.Latifi
Prema Powerteam
1:51.777
+ 0.450
5.
M.Verstappen
Van Amersfoort Racing
1:51.810
+ 0.483
6.
A.Giovinazzi
Jagonya Ayam with Carlin
1:51.894
+ 0.567
7.
E.Jones
Carlin
1:51.982
+ 0.655
8.
D.van de Laar
Prema Powerteam
1:51.990
+ 0.663
9.
M.Gilbert
Fortec Motorsports
1:52.096
+ 0.769
10.
L.Auer
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.147
+ 0.820
11.
J.King
Carlin
1:52.147
+ 0.820
12.
J.Bryant-Meisner
Fortec Motorsports
1:52.181
+ 0.854
13.
G.Mezenes
Van Amersfoort Racing
1:52.230
+ 0.903
14.
F.Rosenqvist
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.277
+ 0.950
15.
R.Goddard
ThreeBond with T-Sport
1:52.375
+ 1.048
16.
F.Serralles
Team West-Tec F3
1:52.491
+ 1.164
17.
J.Dennis
Carlin
1:52.566
+ 1.239
18.
H.Hurst
Team West-Tec F3
1:52.715
+ 1.388
19.
R.Agostini
Eurointernational
1:52.757
+ 1.430
20.
A.Toril
ThreeBond with T-Sport
1:52.799
+ 1.472
21.
F.Guimaraes
Double R Racing
1:52.813
+ 1.486
22.
S.Gelael
Jagonya Ayam with Carlin
1:52.818
+ 1.491
23.
R.Nissany
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.936
+ 1.609
24.
J.Szymkowiak
Van Amersfoort Racing
1:53.014
+ 1.687
25.
T.Calderon
Jo Zeller Racing
1:53.098
+ 1.771
26.
M.Beretta
Eurointernational
1:53.383
+ 2.056
Zdroj: Formule.cz, časy F3
Reklama
Komentáře ke článku
K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.