Grosjean si dojel pro čtvrté letošní vítězství

vydal: David Skaloš
zveřejněno: 24.7.2011, 23:05

počet komentářů: 0

Romain Grosjean využil v posledním kole chyby Julese Bianchiho a vyhrál sprint GP2 na Nürburgringu.

Duo Francouzů bojovalo v závěrečných kolech spolu s včereším vítězem Lucou Filippim o vítězství v závodě, který začal na mokru, ale jeho závěr se jel již na suché trati.

Poté, co všichni tři přezuli na suché pneumatiky, byl na čele Bianchi. Grosjean na něj zaútočil v první zatáčce čtyři kola před cílem, jenže pilot týmu Lotus ART mu útok vrátil a zdálo se, že si dojede pro vítězství.

V předposledním kole byl ale v šikaně NGK Bianchi příliš široký a v poslední zatáčce toho Grosjean využil k postupu na první místo.

V nájezdu do posledního okruhu zaútočil na Bianchiho také třetí Filippi. Oba vozy se ale dostaly v první zatáčce do kontaktu a následně do hodin, po kterých se  mohli oba bez poškozených vozů a ztráty pozice vrátit do závodu a zkompletovat stupně vítězů.

Na čtvrtém místě dojel Christian Vietoris před Adamem Carrollem, který odolal tlaku ze strany Marcuse Ericssona a dojel na pátém místě. Carroll si mohl vydechnout v posledním kole, jelikož Švéd ve druhé zatáčce dostal hodiny a nakonec skončil až šestnáctý. Poslední bod tak spadl do klína Maxi Chiltonovi.

Dnešním favoritem byl také Esteban Gutierrez, který s Grosjeanem bojoval v první polovině závodu. Po zastávce v boxech se dokonce dostal před Francouze, jenže záhy v závodě skončil, jelikož mu mechanici nesprávně upevnili kolo a Mexičan tak musel odstoupit.

Jediný český zástupce v GP2 Josef Král dojel v dnešním sprintu těsně za nejlepší desítkou na jedenáctém místě.

Na čele průběžného hodnocení je s 59 body dnešní vítěz Romain Grosjean. Druhý je se ztrátou 18 bodů Giedo van der Garde před třetím Charlesem Picem. Josef Král je s deseti body třináctý.

+ 23 kol

Nejrychlejší kolo závodu: Christian Vietoris (Racing Engineering) - 1:46.494 (23. kolo)

Sprint: 6-5-4-3-2-1
Nejrychlejší kolo závodu: 1 bod (jezdec však musí být klasifikován v první desítce a startovat z roštu)

Zdroj: Formule.cz, časy GP2