Carlos Sainz Jr bude závodit v Euroserii F3

vydal: David Skaloš
zveřejněno: 7.10.2011, 21:00

Carlos Sainz Jr se objeví v Euroserii Formule 3, když pojede za tým Signature závěrečný podnik seriálu na Hockenheimu.

17letý Španěl, jehož otec Carlos Sainz vyhrál v letech 1990 a 1992 Mistrovství světa v rallye, byl týmem potvrzen jako další jezdec, který se zúčastní letošní Grand Prix Makaa. Pravidla FIA ale říkají, že každý, kdo chce do tohoto podniku nastoupit, musí odjet v sezóně alespoň jeden závod Formule 3.

Sainz Jr letos získal titul v Poháru Severní Evropy dvoulitrové Formule Renault. V hodnocení Eurocupu Formule Renault 2.0 mu před posledním podnikem v Barceloně patří druhé místo.

Na Hockenheimu doplní v sestavě Marca Wittmanna, Laurense Vanthoora, Daniela Abta a Carlose Munoze.

Sainz bude trochu limitován nedostatkem zkušeností. S vozem Formule 3 jel v loňském roce dva podniky European F3 Open. Jeho nejlepším výsledkem je umístění na stupních vítězů v závodu v Barceloně.

Zdroj: Autosport, Foto: F3