Quaife-Hobbs si v Maďarsku vyjel třetí pole position sezóny

vydal: Pavel Fabry
zveřejněno: 4.5.2012, 23:30

Adrian Quaife-Hobbs si ve čtvrté kvalifikaci sezóny Auto GP na maďarském Hungaroringu vyjel již svou třetí pole position, konkurenci přitom předčil přesvědčivým rozdílem.

Brit hned na úvod zajel své kolo 1:32.725, které bylo o 1,4 sekundy lepší než pokus kohokoliv jiného. Pilot týmu Super Nova tak zajel do boxů a vyčkával ve snaze ušetřit jednu sadu pneumatik pro zbytek víkendu.

Nejblíže se k němu nakonec dostal jeho týmový kolega Víctor Guerin, který ztratil 0,112 sekundy. Brazilec jel však podle informací od týmu s vozem přibližně o 15 až 20 kilogramů těžším, 10 kilogramů prý přitom na Hungaroringu znamená až čtyři desetiny sekundy na kolo.

Druhou řadu startovního roštu otevře Pål Varhaug, který skončil třetí, vedle něj se postaví čtvrtý Daniel de Jong. Nizozemec přitom stejně jako jeho týmový kolega Chris van der Drift první půlku kvalifikace strávil vyčkáváním v boxech.

Zatímco de Jong si pak však vyjel čtvrté místo, van der Drifta potkaly problémy s kolem a Novozélanďan skončil poslední, se ztrátou téměř čtvrt minuty.

Třetí řadu na roštu prvního závodu obsadí Sergej Sirotkin a Sergio Campana, na sedmé místo se postaví navrátilec Sten Pentus. Estonec, který na Hungaroringu v roce 2010 vyhrál závod Světové série Formule Renault 3.5, tentokrát jede v barvách týmu Zele Racing.

První desítku doplní Facu Regalía, další navrátilec Adderly Fong a Giancarlo Serenelli.