Do prvního závodu vyrazí z pole position Blomqvist
vydal:
David Skaloš
zveřejněno:
18.4.2014, 23:40
počet komentářů:
0
Tom Blomqvist zajel nejrychlejší čas v kvalifikaci, která určila postavení na roštu úvodního závodu letošní sezóny Evropského šampionátu Formule 3 na britském okruhu v Silverstone.
Brit, který vstupuje do své třetí sezóny v šampionátu, přitom o pouhé dvě tisícin sekundy porazil nováčka Estebana Ocona, který bude spolu s ním v první řadě.
Francouz podle svých slov měl na to zajet čas o tři desetiny lepší než se mu nakonec podařilo, ovšem jezdecká chyba jej o pole position připravila.
Druhou řadu budou tvořit další dva nováčci Antonio Fuoco a Max Verstappen.
Jezdci na prvních čtyřech pozicích přitom byli velmi vyrovnaní. Fuoco zaostal za Blomqvistem o 51 tisícin a Verstappen o 75 tisícin.
Na pátém místě zítra bude stát Félix Serralles hájící barvy nového týmu West-Tec před šestým Jordanem Kingem a sedmým Edem Jonesem z Carlinu.
Dvojice pilotů týmu Prema Nicholas Latifi a Dennis van de Laar obsadila osmou a devátou pozici před nejlépe umístěným pilotem týmu Mücke Lucasem Auerem.
O čtyři místa za ním bude na čtrnácté pozici stát druhý muž loňského pořadí šampionátu Félix Rosenqvist, který měl během volného tréninku problémy s motorem a v kvalifikaci si stěžoval, že jeho vozu chyběla rychlost.
Výsledky kvalifikace pro první závod víkendu:
p.
Jezdec
Tým
Čas
Odstup
1.
T.Blomqvist
Jagonya Ayam with Carlin
1:51.327
2.
E.Ocon
Prema Powerteam
1:51.329
+ 0.002
3.
A.Fuoco
Prema Powerteam
1:51.378
+ 0.051
4.
M.Verstappen
Van Amersfoort Racing
1:51.402
+ 0.075
5.
F.Serralles
Team West-Tec F3
1:51.795
+ 0.468
6.
J.King
Carlin
1:51.808
+ 0.481
7.
E.Jones
Carlin
1:51.848
+ 0.521
8.
N.Latifi
Prema Powerteam
1:51.909
+ 0.582
9.
D.van de Laar
Prema Powerteam
1:51.951
+ 0.624
10.
L.Auer
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:51.987
+ 0.660
11.
R.Goddard
ThreeBond with T-Sport
1:52.034
+ 0.707
12.
A.Giovinazzi
Jagonya Ayam with Carlin
1:52.146
+ 0.819
13.
F.Guimaraes
Double R Racing
1:52.166
+ 0.839
14.
F.Rosenqvist
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.263
+ 0.936
15.
J.Dennis
Carlin
1:52.337
+ 1.010
16.
R.Agostini
Eurointernational
1:52.350
+ 1.023
17.
M.Gilbert
Fortec Motorsports
1:52.365
+ 1.038
18.
G.Menezes
Van Amersfoort Racing
1:52.372
+ 1.045
19.
J.Bryant-Meisner
Fortec Motorsports
1:52.392
+ 1.065
20.
S.Gelael
Jagonya Ayam with Carlin
1:52.525
+ 1.198
21.
A.Toril
ThreeBond with T-Sport
1:52.550
+ 1.223
22.
J.Szymkowiak
Van Amersfoort Racing
1:52.711
+ 1.384
23.
R.Nissany
kfzteile24 Mücke Motorsport
1:52.769
+ 1.442
24.
H.Hurst
Team West-Tec F3
1:52.883
+ 1.556
25.
M.Beretta
Eurointernational
1:53.217
+ 1.890
26.
T.Calderon
Jo Zeller Racing
1:53.311
+ 1.984
Zdroj: Formule.cz, časy F3
Reklama
Komentáře ke článku
K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.