Na Red Bull Ringu byl nejšťastnějším Japonec Kimiya Sato

vydal: Roman Klemm
zveřejněno: 24.7.2014, 23:45

Jsou okamžiky, kdy si i největší zastánce automobilového sportu položí otázku: „Musí tohle být?“ Přesně to mne napadlo, když jsem viděl soupisku mistrovství AutoGP před závodem na Red Bull Ringu: 11 přihlášených vozů obsazených jezdci přinejlepším průměrného talentu. Jaké sponzory, media nebo diváky má tohle zajímat? Na druhé straně je nutno smeknout před Enzem Colonim, kterému se i nadále daří takový „povedený balíšek“ prodat jak televizi, tak i pořadatelům a finančně potentním jezdců.

Co říci ze sportovního hlediska? 11 monopostů se tak nějak ztrácelo v zeleni kolem okruhu a nejšt´astnějším z jezdců byl asi Japonec Kimiya Sato (s Takumou nemá co do příbuzenstva nebo dokonce talentu nic společného): pro body v AutoGP se vzdal startu v GP2 v Hockenheimu – a vyplatilo se. První závod vyhrál a ve druhém dojel osmý. Jeho velký soupeř, Markus Pommer dojel jen jednou pátý, což dopomohlo Japonskému chráněnci Takiho Inoueho (pamatujete jeho maďarský střet s tatrou?) k pěknému náskoku v celkové tabulce.

AutoGP se letos ukáže ještě na Nurburgringu a v Estorilu a budou mit hotovo. 11 aut, to znamena 11 obrazku – a mame taky hotovo…

A001 – Tak tohle je již více, než polovina startovního pole AutoGP.

A002 – Japonec Sato hrál raději první housle v AutoGP, než zametače pole v Hockenheimu. Moudré to rozhodnutí!

A003 – Je jedním ze skalních zastánců AutoGP: šéf týmu Euronova, bývalý mistr F3000, Vincenzo Sospiri.

A004 – První tři prvního závodu před „stěnou velkých rakouských jezdců F1“ pod novou tribunou: Kiss, Sato a Roda.

A005 – Jedenáct autíček se jaksi ztrácelo v zeleni kolem Ringu.

A006 – To mu ještě bylo hej: optimista Markus Pommer před startem.

A007 – Kevin Giovesi je od tohoto týdne „junioren Caterhamu F1“. Nějakým způsobem asi „na to má“.

A008 – Vyhrál druhý závod: Ital Andrea Roda.

A009 – AutoGP se směla předvést před novou tribunou Red Bull Ringu.

A010 – Michela Cerruti dojela ve druhém závodě z posledního místa na startu třetí. Letos již vyhrála v Imole…

A011 – Kiss, Roda a Cerruti na stupni vítězů.

Zdroj: FORMULE.cz, Foto: Roman Klemm