V deštivém závodě se z vítězství radoval Vaxiviere

vydal: Šárka Chomiaková
zveřejněno: 26.4.2015, 20:05

počet komentářů: 0

Vítězem druhé kvalifikace na Motorland Aragon se stal nováček z týmu Dams Nick de Vries. Druhou startovní pozici obsadil Matthieu Vaxiviere s Lotusem. Za nimi stál vítěz včerejšího závodu Oliver Rowland.

V poledne začalo na Aragonu vydatně pršet a závod musel být odstartován za safety carem. Ale podmínky byly čím dál horší, proto se pořadatelé rozhodli vyvěsit červené vlajky a závod přerušit než se situace nezlepší.

Závod byl znovu odstartován za safety carem, který zajel po dvou kolech do boxů, a konečně se mohlo začít závodit. Nyck de Vries se udržet ve vedení a začal  na Vaxiviera budovat náskok. Za nimi bojovali o své pozice Rowland, Jaafar, Dillmann a Stoneman.

K nedělnímu závodu paří i povinné výměny pneumatik. De Vries se vydal do boxů ve 13 kole a v závěsu za ním pro nové pneumatiky zajel i Vaxiviere. Pit stopy však na prvních dvou místech nic nezměnily.

K úkotu se Vaxiviere dostal až v samotném závěru posledního kola závodu a uspěl. Francouz tak slavil své první vítězství ve FR 3.5, pro Lotus to bylo zároveň první vítězství od Red Bull Ringu 2013.

De Vries získal alespoň své první stupně vítězů a stal se nejlepším nováčkem nedělního závodu. Dvojici na stupních vítězů doplnil Oliver Rowland.

Rowland je zároveň po dvou odjetých závodech v čele šampionátu s 40 body. Druhé místo patří Vaxivierovi s 37 body. Třetí je Nick de Vries, který má na svém kontě bodů 24. Další závod se jede v Monaku v rámci Velké ceny Formule 1 24. Května.