Velká cena Pau F3 patří Güntherovi

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 21.5.2017, 19:56

počet komentářů: 0

Maximilian Günther (Prema) vyhrál závěrečnou jízdu víkendu ME F3, jenž byla současně Velkou cenou Pau. Triumf na historické trati mu však doslova spadl do klína po obrovské smůle, která postihla Landa Norrise (Carlin).

Norris si tentokrát dal na startu pozor a odvážným manévrem včas zavřel Güntherovi cestu. Brzy si vybudoval dostatečný náskok, o který ovšem přišel poté, kdy po nehodě Davida Beckmanna (Van Amersfoort) vyjel na trať safety car.

Při restartu na sebe upozornil Ralf Aron (Hitech), když z „jedné vody“ předjel Joela Erikssona (Motopark) i Harrisona Neweye (Van Amersfoort) a usadil se na čtvrté příčce. Zkoušel to dokonce i na třetího Calluma Ilotta (Prema), tady ale přišla kosa na kámen. Bojovný Estonec se však přesto na stupně vítězů postavil. Nikým neohrožovaný Norris totiž musel v 19. kole odstoupit z vedoucí pozice kvůli ulomenému závěsu kola. Byl to zřejmě důsledek až příliš agresivního přejíždění obrubníků. Nepřímo to potvrdil i vítězný Günther: „Především jsem se snažil držet dál od obrubníků, protože už v předchozích jízdách jsem si na nich poškodil auto. Tomu jsem chtěl za každou cenu zabránit.“

V průběžné klasifikaci mají Eriksson a Norris na prvním místě shodně 139 bodů, výrazně se ovšem na ně dotáhl Günther (137).