Hubert si vynahradil zpackaný minulý víkend

vydal: Petr Dufek
zveřejněno: 7.7.2018, 13:35

Součástí programu VC Velké Británie byl také čtvrtý podnik seriálu GP3. Kvalifikaci i sobotní závod přesvědčivě ovládl Francouz Hubert a vrátil se do čela průběžného pořadí. Stupeň vítězů patřil jedinému týmu.

Hubert si chtěl vynahradit zpackaný závod v Rakousku, z něhož nevytěžil ani bod a ztratil vedení v šampionátu. Začal dobře, protože v pátek poprvé v GP3 vyhrál kvalifikaci s těsným náskokem před Mazepinem, Alesim a Ilottem. Tým ART Grand Prix měl tedy v prvních dvou řadách na startu tři jezdce!

Hubert naštěstí překonal drobné problémy s rozjetím do zaváděcího kola a pole position si udržel. Na rozdíl od Alesiho zvládl i start a v popředí se usadily tři vozy ART v pořadí Hubert, Mazepin a Ilott. Lorandi sice zůstal viset na startu, ale nakonec se rozjel a stíhal soupeře. Alesi se propadl na šestou pozici, naopak Piquet se posunul z 11. na 8. místo. Falchero a Correa po kolizi v první zatáčce skončili v bezpečnostní zóně. Ředitel závodu musel použít virtuální safety car.

Falchero (vpředu) a Correa skončili po kolizi v první zatáčce v kačírku

Po restartu ve 4. kole svedli pěkný souboj čtvrtý Tveter s pátým Boccolaccim a Mazepin se přilepil na vedoucího Huberta. Jenže nezávodilo se ani celé kolo. S vyvráceným kolem zůstal na trati stát Aubry, který na chvostu pole zezadu narazil do Calderónové. Když se mělo znovu závodit, zastavila Kolumbijka na konci rovinky Hangar a po dvou virtuálních vyjel na trať skutečný safety car. Čtvrtina závodu byla pryč, a přitom se ještě pořádně nerozjel…

Na konci 6. kola se konečně závodilo a Hubert zvládl restart výborně. Mírně se odpoutal od pronásledovatelů, do hloubi pole na 12. místo se naopak propadl Alesi. V polovině závodu jezdci kroužili v pořadí Hubert, Mazepin, Ilott, Tveter, Boccolacci, Pulcini, Piquet, Mawson, Hughes, Laaksonen, Kari, Alesi, Menchaca, Beckmann, Lorandi, DeFrancesco.

Pulcini ve Stowe předjel Boccolacciho, ale ještě zajímavější bylo sledovat Kariho, který za první polovinu závodu postoupil už o devět míst do první desítky! Ve 13. kole s technickou poruchou zastavil devátý Hughes.

V 19. kole Piquet zprava zaútočil na Pulciniho, ale ten tvrdě zaujal defenzivní stopu a zkřížil Brazilci cestu. Při jeho hraničním obranném manévru došlo ke kolizi a odneslo ji Piquetovo přední křídlo. Sportovní komisaři po závodě incident prošetřovali, ale k žádnému potrestání nesáhli. V posledním kole Alesi vybojoval alespoň 8. místo, které však znamenalo pole position pro nedělní závod.

Na stupni vítězů zleva Mazepin, Hubert a Ilott

Hubert předvedl sólo od startu do cíle. Soupeřům nedal sebemenší šanci a posunul se zpátky do vedení v seriálu. Kompletní stupeň vítězů podruhé v sezoně obsadili jezdci týmu ART Grand Prix.

Průběžné pořadí po sedmi z osmnácti závodů: 1. Hubert 92, Ilott 86, Mazepin 69, Pulcini 69, Alesi 54, Piquet 52, Lorandi 42, Boccolacci 37, Hughes 36, Tveter 18, Mawson 18, Correa 14, Beckmann 12, Kari 5, Laaksonen 3, Menchaca 1.

1. Anthoine Hubert ART Grand Prix Mecachrome 39:40,023 20 29
2. Nikita Mazepin ART Grand Prix Mecachrome 39:43,926 20 18
3. Callum Ilott ART Grand Prix Mecachrome 39:46,431 20 17
4. Ryan Tveter Trident Mecachrome 39:50,791 20 12
5. Dorian Boccolacci MP Motorsport Mecachrome 39:55,058 20 10
6. Leonardo Pulcini Campos Racing Mecachrome 39:58,071 20 8
7. Pedro Piquet Trident Mecachrome 39:59,759 20 6
8. Giuliano Alesi Trident Mecachrome 40:01,304 20 4