clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Nová jména v Peugeot Rally Cupu

vydal: Vladimír Rybecký
zveřejněno: 21.3.2019, 10:00

počet komentářů: 0


Osmatřicátým ročníkem Kowax Valašská Rally ValMez o posledním březnovém víkendu odstartuje domácí šampionát v rallye. Jeho součástí je už třetím rokem pohárový seriál Peugeot Rally Cup CZ, letos s několika novými tvářemi.

Peugeot Rally Cup 19

V minulé sezóně obsadili první tři jezdci Peugeot Rally Cupu shodné pořadí také v Mistrovství ČR ve skupinách 2WD a A6. Posádky s vozy Peugeot 208 R2 dojížděly v absolutním pořadí hned za nejvýkonnějšími speciály kategorie R5.

Čerstvou novinkou v organizaci Peugeot Rally Cupu je možnost přihlášení účastníků, kteří nebudou startovat v celé sezoně, nýbrž pouze ve vybraných podnicích se sníženým vkladem do seriálu.

Loňský vítěz Jan Talaš odjel na Azorské ostrovy a jeho účast v Peugeot Rally Cupu ještě není jistá.  Naopak start Reného Dohnala s Romanem Švecem už je potvrzený. Pojede také Matěj Kamenec, kterého bude tentokrát navigovat Jan Houšť. Mezi novými účastníky je několik zajímavých jmen. Přihlášku už zaslali například Petr Gargulák, Jan Kornhefr, Jiří Pohlídal a Milan Obadal.

Peugeot Rally Cup 19

Nové posádky v poháru Peugeot Rally Cup Czech Republic uvítal ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini: S radostí vítáme nové posádky. Peugeot Rally Cup v České republice se rok od roku rozvíjí, posouvá dál a také obohacuje o další odměny pro úspěšné jezdce. Nováčci jsou přínosem pro věhlas a další rozvoj poháru, ale i pro diváky, kteří se tak mohou těšit na ještě zajímavější souboje. Zveme všechny naše příznivce, aby byli s námi v centru dění už od první cupové soutěže, Kowax Valašské Rally.“

„Závodit jsem začal před šesti lety, v roce 2017 jsem jel mistrovství republiky ve sprintrally, kde se nám podařilo zvítězit ve třídě sedm. V loňském roce jsme startovali s novým vozem, ale to už jsem byl v kontaktu s Honzou Talašem a sledoval jeho výkony v Peugeot Cupu i v mistrovství republiky. Později se mi naskytla možnost vyzkoušet dvěstěosmičku a od začátku se mi Peugeot velmi líbil. Je to moderní závodní auto, má dobrý podvozek a je klidnější na jízdu, než naše předchozí C2. Už v loňské sezoně byl Peugeot Cup velmi vyrovnaný a myslím si, že tomu tak bude i letos. V každém případě se moc těšíme,“ prozradil Jan Kornhefr.

„Jako svůj úplně první závod jsem jel Rallysprint Lužické hory v roce 2012 s vozem třídy N. Postupně jsem se propracovával k lepším vozům a koncem loňského roku jsem si vyzkoušel na Mikulášské rally Peugeot 208 R2. Toto vyloženě čistokrevné závodní auto mě doslova uchvátilo a je to asi nejlepší vůz, s jakým jsem kdy závodil. Dá se s ním jet opravdu hodně rychle, ale stále jsme nevyužili maximálně jeho potenciál. To nás motivovalo pracovat na dalších startech, a proto jsme se přihlásili do Peugeot Rally Cupu 2019. Z mého pohledu je pohár zajímavý silnou konkurencí, vyrovnanými vozy a také vypsanými odměnami, doplnil další z nových účastníků Petr Gargulák.

Peugeot Rally Cup 19

 

Zdroj: AUTONOVINY.cz, Foto: Peugeot

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama