V souboji mistrů Norisringu triumfoval Spengler

vydal: Martin Ševčík
zveřejněno: 7.7.2019, 16:40

Nedělní klání v ulicích Norimberku se proměnilo v duel dvou zdejších rekordmanů. Spengler z BMW i Green z Audi měli před závodem oba na kontě čtyři vítězství na slavném Norisringu. Patý zářez si dnes nakonec připsal Kanaďan Spengler.

Stejně jako včera se na poslední chvíli měnilo pořadí na startovním roštu. Green, Rockenfeller a Dennis byli posunuti o pět míst dozadu, jelikož během přerušení kvalifikace červenými vlajkami nedodrželi rychlostní limit 80 km/h.

Další déjà vu přišlo v podání držitele pole position Rasta, jenž opět na startu zaváhal a dovolil kolegům Müllerovi s Duvalem, aby jej ve sprintu do první zatáčky vyzvali k bitvě o vedení. Z trojice bojujících jezdců byl nejúspěšnější Müller. Ve vedení jej však okamžitě po výjezdu z vlásenky vystřídal Spengler, který jezdce Audi překvapil vnitřní stopou.

Smůla automobilky z Ingolstadtu kulminovala v následném esíčku Schöller, kde se střetli Müller s Rastem. Včerejší vítěz skončil v hodinách, propadl se na poslední pozici a raději zamířil do boxů. Tam jej krátce na to následoval i Müller, ovšem v důsledku penalizace za způsobení kolize.

I tentokrát se našla skupina odvážných hráčů, kteří absolvovali povinné zastávky u mechaniků krátce po startu závodu a následně doufali v nasazení safety caru. K tomu však dnes nedošlo a závod rozhodla čistá rychlost jezdců na dráze.

Dlouho to vypadalo, že by v této disciplíně mohl dominovat Green. Ačkoliv startoval ze sedmé pozice, po devíti kolech mu již patřila druhá. Musel ji však zase vrátit Engovi, jelikož komisaři byli toho názoru, že si při předjíždění Rakušanova bmw v první zatáčce počínal nedovoleně.

Po zastávkách v boxech se Green dostal za vedoucího Spenglera, kanadský rival si však prvenství i navzdory začínajícímu dešti ohlídal.Gratuluji Brunovi ke zdejšímu pátému vítězství. Příští rok se ho pokusím dorovnat, vtipkoval po závodě jezdec týmu Rosberg, pro kterého byla druhá pozice malým vítězstvím, jelikož se do kokpitu vrátil po operaci slepého střeva.

Skvělou jízdu předvedl také v cíli třetí Rockenfeller, který startoval až z jedenáctého místa a na Norisringu vystoupil na stupně vítězů vůbec poprvé ve své dlouhé kariéře v DTM. Na minimalizaci škod se naopak soustředil lídr průběžného pořadí Rast. Body za sedmé místo však pro něj dnes byly maximem.

Španěl Juncadella byl po celý víkend nejrychlejším jezdcem ve voze Aston Martin a nejinak tomu bylo i v nedělním závodě. Pro tým R-Motorsport dokázal vybojovat bod útěchy. Naprázdno naopak vyšel dvojnásobný šampion Wittmann, jehož šest kol před koncem zradila technika a musel odstoupit z páté pozice.

- Paul di RESTA Aston Martin R-Motorsport  36:37.881   44

Průběžné pořadí šampionátu (8/18): 1. Rast 127, 2. Müller 102, 3. Eng 101, 4. Spengler 76, 5. Wittmann 72, 6. Rockenfeller 66, 7. Duval 58, 8. Frijns 57, 9. Green 45, 10. Eriksson 43...

Z německé půdy se DTM přesune do Nizozemska, kde se bude v Assenu za dva týdny letošní sezona lámat do své druhé poloviny.

Zdroj: FORMULE.cz, časy DTM