Vandoorne se konečně dočkal

vydal: Dušan Bouzek
zveřejněno: 1.6.2020, 11:50

Během úvodních pěti mistrovských závodů virtuálního šampionátu formule E se Stoffelu Vandoorneovi podařilo hned třikrát ovládnout kvalifikaci. Start z prvního místa ovšem ani v jednom případě neproměnil ve vítězství.

Pole position vybojoval Vandoorne také pro šestý závod této série, který v sobotu hostil okruh v New Yorku. Tentokrát již ale dokázal svou výchozí pozici zužitkovat a stylem start-cíl si dojel pro první triumf.

Základy k úspěchu položil již v úvodních metrech, kdy došlo za jeho zády k hromadné kolizi, jejímž spouštěčem se stal kontakt mezi Maximilianem Güntherem (BMW i Andretti Motorsport) a Neelem Janim (Porsche). Ve zbytku závodu poté pilota Mercedesu žádné obtíže nepotkaly a cílem projel s náskokem více než 18 sekund.

„Chvíli trvalo, než jsme se sem (k vítězství) dostali. Dnešek ale přinesl perfektní výsledek, jelikož jsme zvítězili v závodě, vybojovali jsme pole position a zajeli nejrychlejší kolo,“ uvedl Vandoorne v sobotu po dojezdu. „Blížilo se to (vítězství), dnes jsme ale byli rychlí a nepotkaly nás žádné potíže. Jenom to samo o sobě představovalo 99 procent úspěchu.“

Stoffel Vandoorne získal v sobotu premiérové vítězství ve virtuálním šampionátu formule E. Foto: ABB Formula E

Jako druhý projel pod šachovnicovou vlajkou Pascal Wehrlein. Pilot Mahindry, který víkend zahajoval v roli vedoucího muže průběžného pořadí, skončil na druhé pozici také v kvalifikaci. Kvůli pětimístné penalizaci za způsobení kolize v předchozím závodě však vyrážel až ze sedmého místa. I přesto se ale dokázal na stříbrnou pozici vrátit. Pomyslné stupně vítězů zkompletoval třetí Oliver Rowland z Nissanu e.dams, který si tak po berlínském vítězství připsal druhé umístění mezi nejlepšími třemi v řadě.

Vandoorne ale v sobotu neměl důvod k radosti pouze při pohledu na výsledky newyorského klání. Těšit jej mohlo i průběžné pořadí. V něm se totiž nachází se ziskem 105 bodů v čele. Pascal Wehrlein se sice propadl za něj, jeho ztráta ale činí pouze dva body. Třetí pozice náleží vítězi úvodních dvou závodů Maximilianu Güntherovi (73 bodů), který v New Yorku obsadil 12. místo a nebodoval.

Měření sil mezi virtuálními jezdci a speciálními hosty přineslo třetí prvenství v sezoně Kevinu Siggymu (BMW i Andretti Motorsport) před druhým Janem von der Heydem (Nissan e.dams) a třetím Joshuou Rogersem (Porsche). V čele průběžné klasifikace se nachází Siggy se 129 body. Druhý je Peyo Peev z týmu Dragon (76 bodů) a třetí pilot Mahindry Lucas Müller (73 bodů).

Během nadcházejícího víkendu čekají na jezdce závěrečné dva závody. Zatímco předposlední podnik se uskuteční v sobotu 6. června, finálové klání je na programu o den později a rozdělovat se v něm bude dvojnásobný počet bodů.

zdroj: FORMULE.cz

Zdroj: FORMULE.cz