zveřejněno: 9.8.2020, 12:15

počet komentářů: 3
z toho nových:
poslední: 10.8.2020 07:14

Po sobotním závodě se Švarcman v průběžném pořadí propadl z prvního místa na třetí za Ilotta a Lundgaarda. V neděli se mu ale naskytla dobrá příležitost pro odplatu. Po otočení nejlepší osmičky z hlavního závodu mu totiž pro start sprintu připadla první příčka.

Spolu se Švarcmanem stál v první řadě jeho týmový kolega Schumacher. Třetí startoval Cunoda, čtvrtý Delétraz, pátý Mazepin, šestý Aitken, sedmý Lundgaard, osmý včerejší vítěz Ilott, devátý Žou a desátý Drugovich.

Po startu se monoposty Premy udržely v pořadí Švarcman, Schumacher na prvních dvou pozicích. Ke změně nedošlo ani na třetím místě, které zůstalo Cunodovi.

Úspěšné první kolo zažili Aitken s Lundgaardem. Třetí a druhý muž včerejšího závodu postoupili na čtvrté, respektive páté místo. Šestá pozice patřila po prvním kole Delétrazovi a na bodech jeli rovněž sedmý Žou s osmým Mazepinem. Včerejší vítěz Ilott nezažil ideální začátek a propadl se na desáté místo.

Ještě hůře než Ilott na tom byl Gelael. Pilot DAMSu, který včera jako jediný nespatřil šachovnicovou vlajku, hned po zaváděcím kole zamířil do boxů a na trať se už nevrátil.

Trápení Seana Gelaela neskončilo ani dnes. Foto: DAMS

Smůla se nepřestávala lepit ani na dalšího včerejšího smolaře Piqueta. Brazilec se dostal do hodin a propadl se na 21. místo.

Jezdci Premy ujížděli v čele konkurenci. Stále vedl Švarcman, jeho kolega Schumacher měl ale ve svém držení nejrychlejší kolo a kroužil jen těsně za Rusem. V pátém kole ovšem rozestup mezi nimi narostl na zhruba dvě sekundy poté, co Schumacher chyboval a na okamžik opustil trať.

Schumacherovi se na Švarcmana prozatím recept najít nepodařilo, Ilott se ale vpřed posunout dokázal. Předjel Ticktuma a povyskočil na deváté místo.

V sedmém kole se začalo schylovat k bitvě o pátou pozici. Lundgaarda dotahoval Delétraz. Blízko ale byli také Žou s Mazepinem.

A v osmém kole v této skupině skutečně ke změně pořadí došlo. Delétraz překonal Lundgaarda a byl pátý. Na Dána navíc dotírali nejen sedmý Žou a osmý Mazepin, ale již také devátý Ilott s desátým Ticktumem, kteří se dotáhli.
V úvodu to pro Christiana Lundgaarda ještě nevypadalo tak zle. Foto: ART Grand Prix

V devátém kole se Ilott posunul tvrdým manévrem před Mazepina. Rus byl nucen vycestovat mimo trať a propadl se rovněž za Ticktuma. Pilot DAMSu se tohoto souboje pokoušel využít i k předjetí Ilotta. Na svého krajana již ale recept nenašel.

Ke změně během devátého kola došlo i na šesté pozici. Lundgaard podlehl svému parťákovi z juniorky Renaultu Žouovi.

Zajímavě věci se děly také v čele. Švarcman totiž hlásil problémy s pneumatikami a jeho trápení bylo vidět i na rozestupech. Schumacher byl totiž v desátém kole již o méně než sekundu za ním. Do boje o vítězství se navíc připojil také Cunoda, který kroužil těsně za Schumacherem.

Kdo ale ze strany Schumachera čekal v nejbližších kolech útok na první pozici, neměl dobrý odhad. Švarcman totiž brzy začal znovu ujíždět a na konci 14. kola již byl jeho náskok opět více než sekundový.

V 16. kole se propadl na osmé místo Lundgaard. Pilot ART Grand Prix vycestoval mimo trať a toho využil Ilott, který se posunul na sedmou příčku.

Brzy ale bylo pro Lundgaarda ještě hůře. Postihl jej defekt pneumatiky. Začal se tak propadat pořadím a musel zamířit k mechanikům. Do boxů se rozhodl zajet také Alesi.

Giuliano Alesi se v závěru rozhodl navštívit mechaniky. Foto: BWT HWA Racelab

To už se ale znovu dramatizovala situace v boji o první místo. Schumacher byl totiž znovu nalepen na Švarcmanově zadním křídle. Méně než sekundu ztrácel na Schumachera třetí Cunoda.

V 19. kole se Schumacher rozhodl zaútočit. Poté ale přišla noční můra členů stáje Prema. Mezi oběma jezdci totiž došlo ke kontaktu.

Do čela se tak posunul Cunoda. Schumacher se propadl na druhé místo a jeho ztráta na vedoucího Japonce činila jednu sekundu. Na pódiovém umístění se držel i Švarcman, který spadl na třetí příčku. Jeho vůz ale měl poškozené přední přítlačné křídlo.

Švarcman se pokusil dokončit závod i s tímto hendikepem. Risk mu ale nevyšel. Nejprve se před něj dostal Aitken a poté i další.

Cunoda nabídnutou příležitost nezahodil a dojel si pro své premiérové vítězství ve F2. Schumacher se musel smířit s druhou příčkou. Na třetím místě dorazil do cíle Aitken, který si tak z víkendu odnesl hned dvě pódia.

Juki Cunoda oslavil premiérové vítězství ve F2. Foto: FIA Formula 2

V závěrečných metrech jsme mohli vidět souboj o čtvrté místo mezi Delétrazem a Žouem. Číňan se pokusil na svého soupeře zaútočit. Nakonec ale neuspěl.

Švarcmanovi se podařilo dojet do cíle i s poškozeným vozem. Jeho pád se zastavil na 13. místě. Bezprostředně po skončení závodu komisaři oznámili, že za kolizi jezdců stáje Prema nebude nikdo trestán.

Nejrychlejší kolo zaznamenal Lundgaard. Jelikož ale Dán po potížích v závěru skončil až na 21. příčce, připsal si bonusové dva body Schumacher.

22. Marino Sató - - - - - - - - - - -

Průběžné pořadí týmů: 1. UNI-Virtuosi 167, 2. Prema Racing 146, 3. ART Grand Prix 121, 4. Hitech Grand Prix 98, 5. Carlin 80, 6. Charouz Racing System 64, 7. DAMS 62, 8. MP Motorsport 55, 9. Campos Racing 33, 10. BWT HWA Racelab 8, 11. Trident 1.