clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Verstappen odmítl být starou bábou

vydal: Marek Chvála
zveřejněno: 10.8.2020, 09:30

počet komentářů: 0


Do historie F1 se zapsala další památná hláška. Pronesl ji včera Max Verstappen, když odpovídal na žádost svého týmu, aby zůstal v klidu za oběma mercedesy a šetřil gumy.

Je to jediná šance, jak na ně vyzrát. Nebude přece trčet za nimi jako stará bába!“ prohlásil a zaútočil. Další vývoj dal pilotovi Red Bullu za pravdu.

Neměl jsem co ztratit,“ vysvětloval vítěz po závodě. „V nejhorším případě bych dojel třetí, v nejlepším vyhrál. A to se právě stalo.“

Verstappen mocně tlačil na Lewise Hamiltona a Valtteriho Bottase, kteří zápasili s rychle odcházejícími středními pneumatikami. Po jejich zastávce si vytvořil takový náskok, že po vlastní výměně obutí se udržel v čele.

 

Zátiší, které je snem každého pilota F1. Foto: Red Bull

 

Zvolili jsme správnou strategii, gumy fungovaly perfektně,“ pochvaloval si. „Když oba mercedesy zajely do boxů, dokázal jsem ještě zvýšit tempo. Vůbec jsem neregistroval úbytek rychlosti, což je opravdu pozoruhodné. Vydržel jsem na trati déle, než jsem předpokládal. To byl klíč k úspěchu.

Na všechno, co zkusili, jsme našli odpověď,“ prohlásil šéf Red Bull Racingu Christian Horner. I na to, když to v jednu chvíli vypadalo, že by se Hamilton už na dost dobitých pneumatikách mohl pokusit dokroužit na vedoucí pozici až do cíle. „Prostě jsem na to znovu dupnul,“ podotkl Verstappen. Nakonec nemusel z auta vyždímat všechno, protože obhájce titulu přece jen zamířil ke svým mechanikům.

Podali jsme dnes fantastický výkon,“ netajil se uspokojením Horner. „Naše rychlost překonala veškerá očekávání. Měli jsme to vlastně hrozně jednoduché.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull

Zdroj: FORMULE.cz

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama