clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Hamilton Red Bull nepodezříval z podvádění

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 11.8.2020, 13:25

počet komentářů: 0


Během druhého závodu na Silverstone jsme si mohli poslechnout, jak Lewis Hamilton za jízdy podezřívat Red Bull, že získal výhodu snížením tlaku v pneumatikách. O tlaku v pneumatikách přitom rozhoduje Pirelli a minulý víkend byly neobvykle vysoký, aby měkké směsi vydržely závodění na rychlém okruhu.

"Musí mít v pneumatikách nižší tlak, nebo co," slyšeli jsme Hamiltona říct do vysílačky o Maxovi Verstappenovi, vítězi závodu.

Žádná kauza se ale nekoná. Pirelli předepisuje minimální tlak v pneumatikách. Ten pak během jízdy roste spolu se stoupající teplotou pneumatiky. A Hamilton popírá, že by soupeře podezříval z podvádění.

"Když se chystáme odstartovat do závodu, musíme mít v pneumatikách minimální předepsaný tlak. Poté, během závodu, tlak v pneumatikách stoupne," vysvětluje britský závodník.

"Prostě jsem předpokládal, že nám tlak stoupl výše než Maxovi. Nejspíš se jim nějak povedlo udržet teplotu pneumatik níže, díky tomu měly i menší tlak. Nemluvil jsem o tom, že podvádějí. Řekl jsem, že udrží tlak níže než my. Díky tomu se jim na pneumatikách neudělaly puchýře a nám ano. Minimální tlak je pro všechny stejný, ale když někomu v závodě stoupne méně než ostatním, tak mu pneumatiky mohou vydržet déle. Myslím, že to se stalo."

Pirelli určuje minimální tlak v pneumatikách. Ten pak roste v závislosti na teplotě. Foto: Red Bull

Zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: Mercedes

Zdroj: Originální materiál redakce

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama