clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Fittipaldi se proháněl v Mostě

vydal: Marek Chvála
zveřejněno: 13.8.2020, 09:00

počet komentářů: 0


Mostecký okruh přivítal vzácného hosta. Zavítal na něj dvojnásobný mistr světa F1 Emerson Fittipaldi. Nepřijel se jen podívat. Brazilská legenda, které by nikdo nehádal 73 let, se totiž převlékla do „pracovního“ a usedla do kabiny závodního trucku Buggyra VK50.

Opět se potvrdilo, že čím více toho člověk dokázal, tím snáze se s ním komunikuje a je schopný vyjít ve všem vstříc,“ uvedl majitel týmu Buggyra Racing Martin Koloc.

Mám dvojnásobnou motivaci. Svezením se v Buggyře se alespoň částečně vyrovnám bratrovi Wilsonovi, který nastupoval jak v mistrovství Evropy tahačů, tak v brazilském šampionátu. A na trati se mnou bude kroužit Aliyyah Kolocová. Jak jsem se dozvěděl, jedná o aktuálně nejrychlejší truckerku světa, i když je jí teprve šestnáct.

Emerson Fittipaldi v rozhovoru se šéfem Buggyry Martinem Kolocem. Foto: Buggyra

Po dvou víceméně seznamovacích kolech „Fitti“ přidal. „Na to, že řídí takový speciál poprvé, je to hodně dobré,“ konstatoval dvojnásobný kontinentální šampion David Vršecký.

Po osmi kolech zajel Emerson, jemuž dělal spolujezdce jeho stejnojmenný syn, do depa. „Nikdy bych nevěřil, jak bezproblémově se dá ovládat pětitunové auto. Reaguje skvěle na plyn, má dokonalé brzdy a akceleraci. Některé věci bych přizpůsobil obrazu svému, ale jinak maximální spokojenost,“ pochvaloval si.

Zdroj: Buggyra, úvodní foto: Buggyra

Zdroj: Buggyra

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama