clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Tisícovka zvládnutá na jediné nabití

vydal: Marek Chvála
zveřejněno: 13.8.2020, 11:15

počet komentářů: 0


Tři vozy Hyundai Kona Electric zvládly na německém autodromu Lausitzring ujet na jedno nabití pokaždé více než tisíc kilometrů. Konkrétně se jednalo o vzdálenosti 1018,7, 1024,1 a 1026 kilometrů. Spotřeba elektrické energie dosáhla 6,28, 6,25 a 6,24 kWh/100 km. Metodika WLTP přitom stanovuje hodnotu 14,7 kWh/100 km.

Vozidla pocházela ze sériové výroby a nedošlo u nich k jakýmkoliv dodatečným úpravám. Za volanty se během tří dnů střídali různí řidiči a asistenční systémy zůstaly nedotčené. Na vše dohlíželi komisaři zkušební společnosti Dekra. 

Kona Electric zvládla na Lausitzringu na jedno nabití tisícikilometrovou vzdálenost

Na Lausitzringu vzájemně soupeřily tři týmy: testmani z motoristického časopisu Auto Bild, technici z oddělení poprodejních služeb Hyundai Motor Deutschland a propagační pracovníci značky. Všichni si jízdu „vychutnali“, protože z úsporných důvodů nikdo nepoužil v současných vedrech klimatizaci. Mimo provoz se nacházel také multimediální systém. Kromě samotného pohonu tak energii odčerpávala jen světla pro denní svícení. Auta obula běžné pneumatiky Nexen Nfera SU1 215/55 R 17 s nízkým valivým odporem.

Průměrná rychlost se pohybovala od 29 do 31 km/h, což podle Hyundaie odpovídá běžnému tempu v městských dopravních špičkách. „Kona Electric předvedla svůj potenciál úsporného a ekologického lifestylového SUV,“ uvedl Jürgen Keller, generální ředitel Hyundai Motor Deutschland. „Výsledky potvrzují vhodnost tohoto elektromobilu pro každodenní provoz a také ukazují, že obavy z krátkého dojezdu by již měly patřit minulosti.“

Zdroj: Hyundai

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Kona Electric má vyšší zůstatkovou hodnotu - 23.4.2020
Výroba Kony Electric se rozeběhne už za pár dní - 1.3.2020
Kona Electric se bude vyrábět v Nošovicích - 30.1.2020

Reklama