clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Massa končí u Venturi

vydal: Dušan Bouzek
zveřejněno: 13.8.2020, 22:35

počet komentářů: 0


Šestý závod letošní berlínské e-Prix byl pro Felipeho Massu v barvách stáje Venturi posledním. Monacká ekipa vydala bezprostředně po skončení tohoto klání oznámení, že její spolupráce s vicemistrem světa formule 1 z roku 2008 již nebude dále pokračovat.

„Odejít z týmu není nikdy lehké rozhodnutí. Společně jsme si vytvořili pár dobrých vzpomínek a byla mi dána příležitost naučit se něco zcela nového v porovnání s tím, na co jsem byl zvyklý. Chci tedy v první řadě poděkovat Gildovi (Pastorovi, prezidentovi Venturi) a Susie (Wolffové, šéfce stáje) za to, že mi věřili," uvedl Massa, který vrcholu svého angažmá u Venturi dosáhl v e-Prix Monaka 2019. Tehdy projel pod šachovnicovou vlajkou jako třetí.

„Bylo mi ctí být součástí jediného týmu v motorsportu z tohoto knížectví a reprezentovat ho na pódiu monacké e-Prix pro mě rozhodně představovalo vrchol. V uplynulých dvou sezonách jsme se hodně učili a z různých důvodů jsme bohužel úplně nedosáhli toho, v co jsme doufali," pokračoval. „Navzdory tomu to ale byla velká zábava a týmu nepřeji do budoucna nic jiného než hodně štěstí. Těším se na to, až v pravý čas oznámím své plány."

Loni v Monaku se Felipe Massa podíval na stupně vítězů: Foto: ABB Formula E

 „Felipe toho do týmu přinesl hodně. Mít někoho s jeho profilem, schopnostmi a zkušenostmi bylo velkou pomocí při posouvání týmu dopředu," uvedla Susie Wolffová, která s Massou spolupracovala již v období 2014 - 2015 u Williamsu ve F1. „Mám k Felipemu velký respekt. Byla radost s ním spolupracovat a do budoucna mu přeji jenom to nejlepší."

Svou premiérovou sezonu ve formuli E (2018/2019), během níž ukořistil mimo jiné i zmíněné pódiové umístění v Monaku, zakončil Massa na 15. místě celkového pořadí se 36 body. Během právě skončeného ročníku 2019/2020 se mu ale vedlo o poznání méně. Získal pouhé tři body a v šampionátu obsadil 22. příčku.

Zdroj: Venturi, úvodní foto: ABB Formula E

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama