clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Ferrari nebylo na hybrid připraveno

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 24.9.2020, 09:00

počet komentářů: 0


Ferrari se těšilo z mistrovského titulu naposledy v roce 2007, kdy slavilo s Kimim Räikkönenem, kterého předtím získalo z McLarenu. To je už dávná minulost. Nejednou byl pak tým velmi blízko titulu s Fernandem Alonsem, ale od začátku éry hybridních motorů v roce 2014 vlastně ani jeden rok nebyl úplně vyrovnaným soupeřem Mercedesu. Bývalý prezident Ferrari Luca di Montezemolo vidí důvod hlavně v hybridních technologiích a část viny za nepřipravenost na tuto velkou změnu bere na sebe.

"Byl jsem prezidentem Ferrari, když se rozhodovalo o přechodu na hybridní motory," vzpomíná. "Souhlasil jsem, protože jsem viděl, že zelené technologie v automobilovém průmyslu nezbytně potřebujeme uplatnit i ve sportu. Avšak tehdy jsem si neuvědomoval italský i náš vlastní deficit v oblasti technologií, které nebyly součástí našeho kulturního dědictví. Silnější si samozřejmě zaslouží gratulaci, my se ale musíme dívat do budoucnosti."

Loni to už vypadalo, že hybridní motory Ferrari opět dělají čest jménu svého výrobce, ale letos je všechno jinak a rudé vozy se propadly do středu pole. Montezemolo radí chránit Mattiu Binotta, skvělého šéfa odchovaného uvnitř týmu, ale přidat k němu další výjimečné odborníky.

"Za éry Schumachera jsme neměli pouze jeho. Měli jsme nejlepší lidi v každé oblasti. Od Jeana Todta po Rosse Brawna, od Stefana Domenicaliho po Paola Martinelliho a Roryho Byrnea. I s nimi nám trvalo roky, než jsme oslavili první titul," připomenul.

Když se tým loučil s osmiválcem, ještě netušil, co ho čeká. Foto: Ferrari

Zdroj: Il Resto del Carlino, úvodní foto: Ferrari

Zdroj: Il Resto del Carlino

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama