Rossi si odskočil k autům

vydal: Dušan Bouzek
zveřejněno: 11.1.2021, 21:30

Hvězda závodů silničních motocyklů Valentino Rossi si minulý víkend po delší době opět zazávodila s automobilem. Ital se v Bahrajnu zúčastnil podniku 12 hodin Zálivu. Nastoupil pod hlavičkou stáje Monster VR46 Kessel s vozem Ferrari 488 GT3. V týmové posádce ho doplnili Alessio Salucci a Luca Marini. Zatímco Salucci je Rossiho dlouholetým kamarádem a současně ředitelem jezdecké akademie VR46, Marini je Rossiho nevlastním bratrem a i on závodí v mistrovství světa silničních motocyklů. Loni se stal vicemistrem třídy Moto2 a letos ho čeká premiérová sezona v MotoGP.

V páteční kvalifikaci posádka se startovním číslem 46 obsadila celkovou osmou pozici a pátou příčku v hodnocení GT3 Pro-Am. V sobotním závodě, který byl rozdělen do dvou šestihodinovek, si ale polepšila. Nakonec z toho bylo umístění na stupních vítězů.

V první části, která se jela ještě za denního světla, skončili Rossi, Marini a Salucci celkově pátí a čtvrtí v kategorii GT3 Pro-Am. Na tyto výsledky dosáhli i navzdory penalizaci průjezdu boxy, která přišla poté, co Salucci překročil limity trati. Dvě hodiny po první šestihodinovce následovala druhá, která již byla rozhodující a konala se za umělého osvětlení. Zde skončilo italské trio na čtvrté příčce v absolutní klasifikaci. V GT3 Pro-Am se ovšem mohlo radovat z pódiového umístění – obsadilo třetí pozici.

„Byl to krásný den. Byla to zábava a nakonec jsme se dostali na pódium. Jsme šťastní, protože všechny vozy byly velmi rychlé. Jako obvykle jsme byli konkurenceschopnější ve druhé noční části. Bylo skvělé závodit spolu s Ucciem (přezdívka Alessia Salucciho – pozn. red.) a Lukou, kteří byli velice rychlí, a spolupracovat se všemi v týmu,“ řekl Rossi po skončení závodu.

Valentino Rossi (vlevo), Luca Marini (uprostřed) a Alessio Salucci (vpravo) si z Bahrajnu odvezli bronz. Foto: VR46 Riders Academy

Do podniku 12 hodin Zálivu nenastoupili letos Rossi, Marini a Salucci poprvé. Zúčastnili se ho již v roce 2019, kdy se konal na okruhu Yas Marina v Abú Zabí. A tehdy se jim vedlo ještě lépe než letos. Zatímco celkově skončili třetí, v GT3 Pro-Am zvítězili.

Celkové výsledky závodu: 1. Isa Bin Abdulla Al-Chalífa/Ben Barnicoat/Martin Kodrić (Bahrajn/Velká Británie/Chorvatsko, Seas Motorsport, McLaren 720S GT3, 1. v GT3 Pro) 6:00:34,143, 2. Roberto Pampanini/Mauro Calamia/Stefano Monaco (Itálie/Itálie/Švýcarsko, Dinamic Motorsport, Porsche 911 GT3 R, 1. v GT3 Pro-Am) +1 kolo, 3. John Loggie/Christopher Froggatt/Callum Macleod (Velká Británie/Velká Británie/Velká Británie, Ram Racing, Mercedes-AMG GT3, 2. v GT3 Pro-Am) +2 kola, 4. Valentino Rossi/Luca Marini/Alessio Salucci (Itálie/Itálie/Itálie, Monster VR46 Kessel, Ferrari 488 GT3, 3. v GT3 Pro-Am) +2 kola, 6. Murat Cuhadaroglu/Francesco Zollo/David Fumanelli/Emanuele Maria Tabacchi (Turecko/Itálie/Itálie/Itálie, Kessel Racing, Ferrari 488 GT3, 1. v GT3 Gentleman) +4 kola, 8. Jean Luc D´Auria/Benedetto Strignano/Piero Randazzo/Michele Camarlinghi (Švýcarsko/Itálie/Itálie/Itálie, Scuderia Villorba Corse, Mercedes-AMG GT4, 1. v GT4) +34 kol.

Zdroj: Crash, GPOne, úvodní foto: VR46 Riders Academy