Trulli si připsal další vítězství

vydal: Dušan Bouzek
zveřejněno: 24.1.2021, 11:55

Druhým podnikem tento víkend pokračovala letošní sezona arabskoemirátského šampionátu formule 4. Jeho dějištěm byl okruh Yas Marina v Abú Zabí. V akci jsme znovu mohli vidět syna bývalého pilota formule 1 Jarna Trulliho Enza. Tomu se o týden dříve v Dubaji podařilo při své premiéře na formulové scéně získat dvě pódiová umístění, přičemž v prvním víkendovém závodě dokonce zvítězil.  Ani Abú Zabí neopouštěl italský pilot s prázdnou.

I v tomto případě se Trulli podíval na nejvyšší stupeň. Na něj vystoupil po pátečním prvním závodě víkendu. Do něj sice vyrážel podle výsledků úvodní kvalifikace jako druhý, hned v úvodu se ale posunul před Dilana van´t Hoffa do vedení, v němž již zůstal po zbytek závodu. Nezastavil ho ani výjezd zpomalovacího vozu. Ten se na trať vydal kvůli incidentu z prvního kola, v němž byli zapleteni Saud Al Saud, Jonas Ried a Enzo Scionti.

V prvním závodě převzal Enzo Trulli vedení hned po startu. Foto: F4 United Arab Emirates

Pódiové umístění si Trulli připsal také ve druhém pátečním závodě a ve třetí jízdě víkendu, která již byla na programu v sobotu. V obou závodech začínal ze třetí pozice (do druhého se startovalo podle druhých nejrychlejších časů z první kvalifikace, do třetího podle výsledků druhé kvalifikace). V obou případech se Trulli hned po startu posunul na druhou příčku, na které zůstal až do cíle. Ve druhém závodě a také ve třetím, jehož druhá polovina byla kvůli potížím Kirilla Smala odjeta za zpomalovacím vozem, byl nad Trulliho síly pouze Van´t Hoff.

Do posledního čtvrtého závodu víkendu jezdci vyráželi podle výsledků třetí jízdy. Došlo ale k otočení nejlepší osmičky. Trullimu tak připadla sedmá příčka. Během závodu sice dokázal vystoupat pořadím vzhůru, na pódiový výsledek už to ale v tomto případě nestačilo a cílem projel jako čtvrtý. Těšit ho mohlo alespoň to, že vedoucí muž šampionátu Van´t Hoff skončil za ním na páté pozici a Trulli tak stáhl z jeho náskoku dva body.

Třetí podnik letošního ročníku se uskuteční za týden. Bude se konat v Dubaji, stejně jako úvodní klání sezony. Trulli víkend zahájí v pozici druhého muže průběžného pořadí. Na vedoucího Van´t Hoffa ztrácí momentálně 33 bodů.

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) 8 kol, 2. Dilano van´t Hoff (Nizozemsko, Xcel Motorsports) +1,307, 3. Pepe Martí (Španělsko, Xcel Motorsports) +8,972.

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Dilano van´t Hoff (Nizozemsko, Xcel Motorsports) 10 kol, 2. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) +1,385, 3. Hamda Al Qubaisiová (Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi Racing by Prema) +10,286.

Výsledky třetího závodu víkendu: 1. Dilano van´t Hoff (Nizozemsko, Xcel Motorsports) 8 kol, 2. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) +0,567, 3. Nikita Bedrin (Rusko, Xcel Motorsports) +1,096.

Výsledky čtvrtého závodu víkendu: 1. Hamda Al Qubaisiová (Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi Racing by Prema) 8 kol, 2. Kirill Smal (Rusko, Xcel Motorsports) +1,510, 3. Tasanapol Inthraphuvasak (Thajsko, Xcel Motorsports) +5,323, 4. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) +8,792.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Dilano van´t Hoff (Nizozemsko, Xcel Motorsports) 163, 2. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) 130, 3. Hamda Al Qubaisiová (Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi Racing by Prema) 109.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: F4 United Arab Emirates