V sobotu byl nejrychlejší Verschoor

vydal: Dušan Bouzek
zveřejněno: 25.4.2021, 03:40

Na okruhu v Barceloně v sobotu pokračovaly testy formule 2. V pátek zajel nejrychlejší čas Christian Lundgaard. V sobotu ho v čele vystřídal Richard Verschoor. Nizozemec, který zatím nemá jistotu, že odjede u stáje MP Motorsport celou sezonu, zajel stejně jako většina startovního pole své nejrychlejší kolo v dopolední části. Jeho sobotní výkon byl o 1,3 sekundy lepší než Lundgaardův páteční čas. Zatímco Lundgaard ale v pátek dosáhl svého maxima na tvrdé směsi pneumatik, Verschoor v sobotu zajel své nejlepší kolo na střední specifikaci gum.

V nejlepší trojici doplnili Verschoora druhý Ralph Boschung a třetí Felipe Drugovich. Nejrychlejší muž pátečních jízd Lundgaard se tentokrát musel spokojit s devátou příčkou. Se 110 odjetými koly se ale stal nejpilnějším jezdcem dne. Lídr šampionátu Guanju Žou obsadil 12. pozici.

Pouze dva piloti zajeli nejrychlejší čas dne v odpolední části. Byli jimi jezdci Charouz Racing Systemu David Beckmann a Guilherme Samaia. Zatímco Beckmann odpoledne vyhrál, Samaia skončil druhý. V celkových výsledcích sobotního dne se ale museli spokojit s 19., respektive 20. příčkou.

David Beckmann byl odpoledne nejrychlejší ze všech. Foto: FIA Formula 2

Během soboty v Barceloně celkem pětkrát zavlály červené vlajky. První dvě přišly dopoledne. Nejprve zůstal stát na trati Dan Ticktum a poté se roztočil Roy Nissany. Odpoledne se přerušovalo třikrát. Ve dvou případech byl na vině Alessio Deledda. Ital se dvakrát roztočil. Potíže ale měl i Robert Švarcman, který zůstal stát na trati.