clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Räikkönena kritizoval i vlastní syn

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 7.5.2021, 13:45

počet komentářů: 0


Kimi Räikkönen před týdnem vypadl z VC Portugalska nejhorším možným způsobem, nárazem do vozu týmového kolegy. Naštěstí, Antonio Giovinazzi mohl v závodě pokračovat. Räikkönenův závod trval pouze dvě kola. Za kolizí uprostřed rovinky bylo hraní si s páčkami na volantu.

"Co k tomu říct, byla to moje chyba. Kontroloval jsem něco na volantu. Přepínal a tak... Měl jsem špatný výjezd z poslední zatáčky a začal jsem dělat kontrolu a nechtěně jsem do něj najel. Evidentně moje chyba."

Na Finovu obranu lze říct pouze, že k "urgentní" úpravě byl vyzván svým závodním inženýrem. To ho však nezachránilo před kritikou z řad vlastní rodiny. Jeho syn, který má také rád motory, nechápal, proč se tatínek nedrží vlastní rady.

"Syn mi doma řekl: "Vždycky mi říkáš, abych se díval před sebe!" Opravdu mu to říkám, když jezdí na motokáře. Takže mi to vrátil," usmál se 41letý závodník.

Po dvaceti letech by už mohl vědět, že se musí dívat kam jede. Foto: Alfa Romeo

Ani Giovinazzi nedokončil závod na bodované pozici a tým Alfa Romeo stále patří mezi tři, které nemají na kontě ani bod. Optimismus z Bahrajnu pomalu vyprchává.

"Myslím, že Bahrajn nám zatím sedl nejlépe. Možná nám lépe vyhovovaly ty podmínky, možná nevyhovovaly našim soupeřům. Ale jsme blíže, než jsme byli loni. Ani jsme nikdy nečekali, že budeme uprostřed pole. Ještě potřebujeme zlepšení, to je jasné. Myslím, že ještě přijdou tratě, které nám budou sedět, ale i tratě, na kterých to nebude moc dobré."

Zdroj: Motorsport, RaceFans, úvodní foto: Alfa Romeo

Zdroj: Motorsport, RaceFans

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama