clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Těžko uvěřit, že to bylo sté pole position!

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 9.5.2021, 07:25

počet komentářů: 0


Kvalifikaci na Velkou cenu Španělska vyhrál Lewis Hamilton a bylo to už jeho sté kvalifikační vítězství ve F1. Jelikož pojede svou 270. velkou cenu, znamená to, že stál na pole position při více než třetině svých startů.

"Těžko uvěřit, že to byla má stá pole position," řekl úřadující šampion po skončení kvalifikace. "Velké poděkování samozřejmě směřuje mužům a ženám v naší továrně. Neúnavně pracují, nikdy se nevzdávají a díky tomu cítíme neuvěřitelnou podporu. Jsem v týmu snů. Kdo by to byl v roce 2012 řekl, když jsme startovali naše partnerství, že budeme slavit takový úspěch."

Hamilton si stále pamatuje okolnosti své první pole position, kterou získal ve svém prvním roce ve F1, v týmu McLaren, který vstoupil do sezony s tím, že jasnou jedničkou bude dvojnásobný šampion Fernando Alonso. Připomínáme, že vozy se tehdy do závodu kvalifikovali už natankované na první stint.

"Na pocity, které jsem měl v roce 2007, si už přesně nevzpomínám. Myslím, že jsem tehdy hodně tlačil na rovné podmínky v týmu ohledně množství paliva v porovnání s týmovým kolegou. Poprvé jsme měli stejné množství paliva. Myslím, že palivo na jeden extra pokus tehdy vůz zpomalovalo o desetinu a půl, nebo tak nějak."

Ne všechny získal s Mercedesem, ale to je detail. Foto: Mercedes

Doplníme, že to byla kvalifikace na VC Kanady, která se letos nepojede. Také třeba zmínit, že vedle Hamiltona bude dnes na startu stát Max Verstappen z Red Bullu, jelikož Hamiltonův týmový kolega se dopustil malé jezdecké chyby a obsadí až třetí startovní pozici.

"Jsem strašně zklamaný. Tři nejrychlejší vozy zajely své nejlepší časy v prvním pokusu ve Q3 a já jsem v tom kole udělal chybu v desáté zatáčce. Určitě jsem tam ztratil více než desetinu sekundy,“ přiznal Bottas.

Zdroj: Motorsport, Racer,f1i, úvodní foto: Mercedes

Zdroj: Motorsport, Racer,f1i

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Hamilton poznal Verstappena - 10.5.2021
Hamilton rychle našel optimální nastavení - 8.5.2021
Hamiltonovi na okamžik zatrnulo - 17.8.2020
Hamilton nestačil v rozhodující chvíli dobít baterku - 11.5.2019

Reklama