clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Pérez měl nejtěžší, bolavou kvalifikaci

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 9.5.2021, 08:35

počet komentářů: 0


Sergio Pérez včera po vystoupení z vozu řekl, že má za sebou dosud nejtěžší kvalifikaci ve voze Red Bullu. Ne kvůli trati nebo povětrnostním podmínkám, ale kvůli bolesti v rameni. Trpící Pérez pokazil svůj první pokus ve Q3, přičemž na trať i vyhodil trochu štěrku z kačírku. Druhé kolo stačilo pouze k obsazení osmého místa.

"Bylo to těžké, dnes jsem se necítil stoprocentně fit," vysvětlil Pérez. "Měl jsem problém s ramenem, celou kvalifikaci jsem měl bolesti. Nemyslím si, že s vozem byl nějaký problém, takže v závodě můžeme být opět ve stoprocentní formě."

Mexický závodník později upřesnil, že ho trápilo levé rameno a bolest se během kvalifikace zhoršovala. Max Verstappen, který ve kvalifikaci obsadil druhé místo, tak opět stojí před úkolem bojovat proti přesile Mercedesu.

"Druhé místo na této trati můžeme považovat za velmi dobrý výsledek. Víme, že tato trať jejich vozu sedí, ale aspoň to bylo těsné, takže i my můžeme být spokojeni," řekl Verstappen, ačkoli se moc spokojeně netvářil.

"První část kvalifikace nebyla nejlepší, ale do druhé jsme už nastoupili s optimalizovaným vyvážením vozu. V poslední části kvalifikace jsem zajel dvě dobrá kola. Druhé bylo o něco pomalejší, ani nevím proč. Asi vítr. Po startu je to k první zatáčce docela dálka, takže doufám, že budu mít dobrý start. Závodní tempo bychom měli mít dobré."

Verstappen bude opět stát proti přesile Mercedesu. Foto: Red Bull

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Red Bull

Zdroj: RaceFans

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Verstappen věděl, že šance jsou malé - 10.5.2021
Verstappen zůstává klidný - 8.5.2021
Proč to Verstappen nezkusil na tvrdších pneumatikách? - 16.8.2020
Mercedes jako jediný rozumí svému vozu, míní Verstappen - 12.5.2019

Reklama