clanky
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

Red Bull byl opět na lovu u Mercedesu

vydal: Róbert Randuška
zveřejněno: 12.5.2021, 10:05

počet komentářů: 0


Red Bull byl na nákupech v Mercedes AMG High Performance Powertrains, motorové továrně Mercedesu. K již oznámeným šesti motorářům Mercedesu, kteří budou pracovat v Red Bull Powertrains, přidal další.

"Myslím, že oslovili kolem stovky inženýrů, ale získali pouze 15 z nich," bagatelizuje Toto Wolff odliv svých zaměstnanců. "Je to tak, jak to je. Respektuji každého, kdo se snaží bránit nebo rozvinout svou společnost. Když chce někdo ve Spojeném království stavět motory F1, vhodné lidi najde pouze u nás v Mercedesu. V Brixwortu pracuje kolem 900 lidí, takže pokud přijdeme o patnáct, tak se nic neděje. Musím uznat, že Red Bull se pustil do mimořádně komplexního projektu. Hodlá zdolat Everest. Vlastně se docela těším na novou válku motorářů."

"Začínáme od nuly, takže je mimořádně důležité získat na klíčové pozice správné lidi. Zdá se, že jsme našli pár velmi talentovaných," vysvětluje Horner. "Pamatuji si ještě časy, kdy se ve F1 říkalo, že výrobce energeťáku nebude nikdy schopen postavit pořádně šasi. Myslím, že jsme jim už dokázali, že byli na omylu. Teď hodláme udělat totéž na poli motorů."

Klíčoví lidé od Mercedesu však nepřekročí práh Red Bullu až do roku 2023, kdy se již bude pracovat na nových pohonných jednotkách pro rok 2025.

"Někteří z nich nesmí odejít přímo ke konkurenci, tedy do Red Bull Powertrains, před koncem roku 2023. To je dlouhá doba. Většina z odcházejících jsou ale lidé z výroby, ne hledači výkonu," dodává Wolff.

Před koncem roku 2023 sem klíčoví lidé Mercedesu nesmějí. Foto: Red Bull

Zdroj: grandprix, Sky, úvodní foto: Red Bull

Zdroj: grandprix, Sky

Reklama

Komentáře ke článku

 K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.


 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
 S tímto článkem nesouvisí žádný jiný článek.

Reklama