Dvojnásobné pódium pro Formánka a Zárubu

vydal: Marek Chvála
zveřejněno: 1.6.2021, 10:10

počet komentářů: 0

Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra získal dvě pódiová umístění v kategorii Pro-AM ve druhém pokračování letošního seriálu Lamborghini Super Trofeo na okruhu Paula Ricarda v Le Castelletu.

Posádka Bronislav Formánek – Josef Záruba se svým Huracánem EVO nejprve v sobotním klání obsadila druhé místo. Stejná pozice jí původně patřila i v neděli. Vítězný Polák Karol Basz ale zdolal do té doby prvního Formánka v závěrečném kole pod žlutými praporky a navíc během předjíždění nedodržel limity tratě. Následný protest české stáje byl uznán a Basz s Lewandowskim potrestáni vteřinovou penalizací, která je odsunula na stříbrnou příčku.

V sobotu obsadili Formánek a Záruba na okruhu Paula Ricarda druhé místo. Foto: Buggyra

Je to pro nás výsledek, ke kterému jsme směřovali. Před sezonou jsem zdůrazňoval potřebu být kvalitně připraveni, nedělat chyby a spolehlivě pracovat. Pak můžeme bojovat o nejvyšší příčky. A přesně tak tomu tento víkend bylo,“ uvedl manažer Jiří Mičánek mladší. „Samozřejmě bych byl raději, kdybychom si triumf vychutnali na trati a nezískali ho v kanceláři, ale manévr, který nás o vedení připravil, nepochybně neregulérní byl. Nebýt jej, slavili jsme hned.

Šampionát Lamborghini Super Trofeo pokračuje za tři týdny podnikem v nizozemském Zandvoortu.

Výsledky v kategorii Pro-AM Cup:

1. závod: 1. Basz – Lewandowski (VS Racing), 2. Formánek – Záruba (Mičánek Motorsport) +28,537, 3. Cola – Gvazara (Target Racing) +42,678.

2. závod: 1. Formánek – Záruba (Mičánek Motorsport), 2. Basz – Lewandowski (VS Racing) +0,377, 3. Wells – Lee (Leipert Motorsport) +10,319.

Zdroj: Buggyra, úvodní foto: Buggyra

Zdroj: FORMULE.cz