V Polsku vyhrálo jen těsně Audi před Mercedesem

vydal: Tomáš Richtr
zveřejněno: 27.7.2008, 12:05

Mezinárodní mistrovství ČR pokračuje o tomto víkendu v Poznani. Po úvodu sezony v Budapešti jde o druhé letošní zastavení série za českými hranicemi. Jedná se navíc o jediný polský autodrom.

Tomáš Enge má na čtyřkilometrový okruh řadu vzpomínek z počátku své bohaté kariéry. Do Poznaně se vrací po čtrnácti letech. V sezonách 1992 až 1994 totiž na polské trati závodil v populární pohárové sérii Ford Fiesta Cup.

Stefan Mücke vybojoval v polské Poznani pole position pro zítřejší tříhodinový závod Mezinárodního mistrovství ČR. Německý pilot českého týmu Charouz Racing System zajel s Mercedesem AMG DTM C-Klasse rozhodující kolo v samém závěru kvalifikace.

Tříhodinovku samotnou ale vyhrála posádka Tomáš Kostka a Thed Björk s vozem Audi A4 specifikace DTM, která startovala z první řady.

Závod pro Audi rozjížděl Björk, pro Mercedes Enge. Druhá posádka Mercedesu nedojela do cíle pro technické potíže.

Obě posádky spolu svedly napínavý souboj až do konce. Ten po dvou hodinách závodu přerušil výjezd safety caru a následná penalizace průjezd boxy pro Kostku.

Ačkoli ten se dokázal s audi vrátit před mercedes pilotovaný Antonínem Charouzem zhruba půl hodiny před koncem, stáj BRT rychle zjistila, že Mercedes už do boxů nepojede.

Audi se tedy muselo přizpůsobit situaci a svůj závěrečný pitstop vynechat.

„Poslední pitstop by nás prostě připravil o vítězství. Bylo to spočítané a jen tak tak vyšel benzín. Navíc Tomáš Kostka strávil v autě v sedmdesátistupňovém vedru déle než hodinu a půl v kuse, což při působení přetížení o síle 2 až 3 G v zatáčkách i při brzdění je opravdu extrémní výkon a těsně před koncem závodu jsme byli na hraně i s jeho silami.

Nakonec to ale zvládl, technika také, benzín vyšel, vyhráli jsme a to je hlavní,“ okomentoval průběh tříhodinovky Petr Najman, manažer týmu BRT.

Absolutní stříbro získala posádka Tomáš Enge, Stefan Mücke, Antonín Charouz a Václav Nimč.

Zdroj: Formule.cz