Hamilton se v posledních kolech snažil neriskovat

vydal: Michal Mikoláš
zveřejněno: 28.9.2008, 19:59

počet komentářů: 0

Lewis Hamilton (3.): "Tento těžký závodní víkend pořádaný na krásném novém okruhu pro nás nakonec dopadl pozitivně. Dobře jsem odstartoval, ale brzy mi odcházely pneumatiky. Přestože jsme měli dobrou rychlost, nestačilo to na to, abych se dostal před Felipeho. Při první zastávce v boxech jsem ztratil trochu času. Kvůli safety caru tam totiž bylo plno. Pak jsem se bohužel zasekl za Davidem. Přestože jsem byl jasně rychlejší, bylo velmi obtížné ho předjet.

Po druhém restartu závodu jsem se snažil zůstat co nejblíže za Nicem. Nechtěl jsem ale riskovat, obzvlášť když oba vozy Ferrari byly mimo body. Na této trati se nepředjíždí snadno. První noční závod v historii formule 1 byla zábava. Už se těším do Japonska a Číny."

Heikki Kovalainen (10.): "Dobře jsem odstartoval, v prvních dvou zatáčkách jsem málem vnějškem předjel Kubicu. Bohužel do mě ťukl a já se málem dostal do hodin. Měl jsem kvůli tomu trochu poničený podvozek. Předjela mě další dvě auta. Když vyjel safety car, několik kol trvalo, než byla otevřená boxová ulička. S Lewisem jsme pak najednou zajeli k mechanikům. Musel jsem však čekat, až Lewise odbaví.

Pak už to byl zvláštní závod. Po většinu dobu jsem byl v provozu bez šance na předjetí. V půlce závodu jsem měl problém s brzdami. Musel jsem je šetřit. Mám radost, že Lewis zvýšil svůj náskok a že jsme momentálně na prvním místě v Poháru konstruktérů. V příštích závodech se budu snažit, abychom měli náskok v obou šampionátech."

Zdroj: McLaren, Foto: McLaren