vydal: Pavel Fabry
zveřejněno: 26.2.2010, 18:15

počet komentářů: 0

Nico Hülkenberg dostal těsným rozdílem Williams do čela výsledkové listiny druhého dne závěrečné série předsezonních testů v Barceloně.

Němec v odpolední části zkoušel kvalifikační nastavení a rozdílem 23 tisícin sekundy sesadil z prvního místa domácího Fernanda Alonsa.

Hülkenberg se dopoledne věnoval kratším jízdám, během té první najel 19 kol a v té druhé ještě o osm kol více. A zatímco odpoledne většina přítomných zkoušela simulace závodu, Hülkenberg se vrhl na sérii kvalifikačních pokusů.

Svůj nejrychlejší čas 1:20.614 zajel ve druhém kole jedné ze svých jízd a zároveň se dostal do čela průběžného pořadí celých testů v Barceloně, neboť včerejší maximum Marka Webbera má hodnotu 1:21.487.

Jak již bylo zmíněno, druhý dnes s těsnou ztrátou skončil Fernando Alonso v barvách Ferrari. To dnes na katalánském okruhu testovalo sadu nových aerodynamických komponent, včetně krytu motoru ve tvaru žraločí ploutve.

Španěl sice i dnes zastavil na trati kvůli technickému problému, stalo se tak ale až pár minut před koncem časového limitu, Alonso tedy ztratil méně, než včera, kdy jej dopoledne na dlouhou dobu vyřadil elektrický problém.

Alonso se dnes ráno věnoval kvalifikačním simulacím, ze kterých pramenil jeho čas 1:20.637, odpoledne se pak zaměřil na závodní vzdálenosti.

Dobře se dnes opět prezentoval tým BMW Sauber a Pedro de la Rosa za volantem jeho C29. Španěl se stejně jako Alonso dopoledne věnoval jízdám s malým množstvím paliva, odpoledne pak závodním simulacím. Byl zároveň posledním, kdo se dnes dostal pod hranici 81 sekund.

Podobně vypadal také program čtvrtého Vitantonia Liuzziho z týmu Force India. Páté místo obsadil Sebastian Vettel, jehož odpolední závodní simulaci ale přerušila mechanická závada.

Za Vettelem následuje šestý Jaime Alguersuari, na sedmé a osmé pozici potom najedeme šampiony Michaela Schumachera a Lewise Hamiltona.

S poměrně velkou ztrátou pak na devátém místě skončil Robert Kubica z Renaultu, který dnes najel o poznání méně kol, než většina jeho soupeřů, konkrétně 53. Polák měl dnes v plánu absolvovat závodní vzdálenost, Renault ale nakonec od tohoto bodu programu ustoupil.

Poslední dvě pozice opět patří nováčkům, ti se ale oproti včerejšku o něco přiblížili špičce pole. Jarno Trulli byl dnes možná trochu překvapivě s vozem Lotus T127 tím rychlejším, i když během dne se také dvakrát postaral o vyvěšení červených vlajek.

Na dně výsledkové listiny pak najdeme Tima Glocka z Virginu. Němec dnes přidal vozu VR-01 důležitých 52 kol, čímž po včerejšku výrazně obohatil týmové konto.

Jeho kolega Lucas di Grassi totiž během včerejšího dne havaroval a tým tak musel půlku testu vypustit, neboť s sebou neměl dostatek náhradních dílů. Ty však byly na okruh dopraveny a Virgin byl dnes schopen opět naskočit do akce.

Fotogalerii z dnešního dne naleznete zde.