Jezdci nejsou nadšeni z nové verze bahrajnského okruhu

vydal: Tomáš Hurt
zveřejněno: 11.3.2010, 15:10

Mark Webber i další piloti se nechali slyšet, že nejsou nikterak nadšeni z nové prodloužené verze bahrajnského okruhu.

Řada jezdců dnes byla prozkoumat novou 900m sekci na okruhu v Sakhiru, Fernando Alonso na kole, Heikki Kovalainen, Robert Kubica či Lucas di Grassi pěšky.

"Nic než úzké zatáčky," uzavřel Webber. "Plyn, brzda, plyn, brzda..."

Jeho týmový kolega Sebastian Vettel přitakal: "Osobně bych raději pár rychlejších zatáček."

Designer trati Hermann Tilke však na přidaných osmi zatáčkách nic špatného nevidí. "Tato sekce zde byla roky. Byla navrhnuta pro vytrvalostní závody, aby pojala více vozů," řekl německému Auto Motor und Sport.

Délka prodloužené verze okruhu se zvedla z 5,4 na 6,3 kilometrů a očekává se zvýšení průměrného času na kolo přibližně na dvě minuty. Následkem toho se sníží počet kol nedělního závodu na 49.

Prodloužená verze okruhu (nová sekce mezi zatáčkami č.5 - č.14): plánek, foto.

Zdroj: ESPN F1, Foto: Bahrain International Circuit