Král a Arabadzhiev dodatečně penalizováni

vydal: Pavel Fabry
zveřejněno: 26.6.2010, 22:20

Josef Král a Vladimir Arabadzhiev byli dodatečně penalizováni za způsobení kolizí v prvním kole dnešního hlavního závodu GP2 ve Valencii.

Během prvního kola došlo ke dvěma karabolům, ve kterých skončilo dohromady sedm jezdců. Sportovní komisaři nakonec přisoudili vinu za první z nich Arabadzhievovi, za druhou Královi.

Oba dva jezdci, ještě v loňské sezóně týmoví kolegové u JD Motorsport v International Formula Master, dostali penalizaci odsunutí o deset míst na startu zítřejšího sprintu.

Arabadzhiev, který dojel s jedním kolem ztráty třináctý, tak bude startovat z 23. pozice, zatímco Král, který ve své hromadné havárii skončil, startovní rošt uzavře.

Další trest udělili sportovní komisaři týmu Coloni. Jeho jezdec Alberto Valerio totiž vyjel z boxů se zaklíněným zadním zvedákem. Ten odlétl v páté zatáčce a trefil televizní kameru. Coloni dostalo pokutu 1 500 eur.