Gary Paffett zvítězil na Norisringu

vydal: Irena Lálová
zveřejněno: 27.6.2004, 15:55

počet komentářů: 0

Vítěz prvního letošního závodu seriálu německého mistrovství cestovních vozů DTM Gary Paffett dokázal dnes v pátém podniku této série na Norisringu zvítězit. 132000 diváků přihlíželo vítězství Angličana s vozem AMG-Mercedes C-class.

Obhajující šampión a týmový kolega Paffetta Christijan Albers skončil po sedmdesáti dvou kolech na 2,3 kilometru dlouhém okruhu druhý. Třetí dojel Bernd Schneider s dalším Mercedesem AMG-Mercedes C-class. Po čtyřech závodech vedoucí muž průběžného hodnocení šampionátu Mattias Ekström dojel s Audi A4 DTM čtvrtý. Páté a šesté místo obsadili Martin Tomczyk respektive Tom Kristensen. Zbývající body získali jezdci Opelu Peter Dumbreck a Manuel Reuter.

Velkou smůlu měli Jean Alesi s vozem AMG-Mercedes C-class a Timo Scheider (Opel Vectra GTS V8). Alesi, který odstartoval z první příčky, skončil ze třetího místa v bariéře z pneumatik, poté co probrzdil. Francouz nakonec dojel desátý. Timo Scheider na tom byl ještě hůře, když porucha kardanové hřídele ukončila jeho veškeré naděje.

Christijan Albers je v polovině šampionátu na prvním místě průběžného hodnocení.

Gary Paffett: "Byl to skvělý závod, do kterého jsem odstartoval velmi dobře. Snažil jsem se netlačit příliš na pilu ve snaze šetřit pneumatiky a brzdy. Moje auto bylo skvělé. Neměl jsem žádné problémy, pouze jsem se jednou po výjezdu ze šikany otřel o zeď."

Jarek Janiš z týmu Sonax Dark Dog AMG-Mercedes letos již potřetí nedokončil, když jedenáct kol před koncem závodu zajel kvůli problémům s brzdami do boxů. Jarek jel krátce předtím na jedenáctém místě.

Další závod seriálu DTM se jede 1.srpna na Nürburgringu.