Webber jel poslední závody s pohmožděným ramenem

vydal: David Skaloš
zveřejněno: 7.12.2010, 00:40

počet komentářů: 0

Mark Webber absolvoval poslední čtyři závody letošní sezóny Formule 1 s poraněním ramene, které si přivodil při havárii na horském kole před Velkou cenou Japonska.

Australan, který byl v době havárie na vedoucí pozici průběžného pořadí, dokázal zranění před týmem udržet v tajnosti až do teď, kdy vše vyšlo najevo v knize, kterou právě vydal.

Webber řekl, že zranění utrpěl poté, co havaroval se svým kamarádem při vůbec první vyjížďce na horském kole od doby, co si na konci roku 2008 v Tasmánii zlomil nohu a poranil rameno.

Ve své knize 'Mark Webber Up Front' Webber napsal, že musel před každým závodem dostat injekci proti bolestem.

V úryvku z knihy, kterou vydala BBC, Webber říká: "V neděli ráno před Velkou cenou Japonska na Suzuce jsem poprvé od své havárie v Tasmánii na konci roku 2008 vyjel na horském kole.

Jel jsem se svým skvělým kamarádem. On přímo přede mnou náhle havaroval a já neměl kam uhnout a přepadl jsem přes řidítka. Utrpěl jsem takzvanou lyžařskou zlomeninu pravého ramene.

Suzuka je krutá trať, takže to byl dar z nebes, že mi počasí v Japonsku dalo v sobotu den volna (kvalifikace se kvůli hustému dešti nejela) a injekce před závodem rovněž pomohla. Nakonec to bylo během víkendu v pořádku."

Webber dojel v Japonsku za týmovým kolegou Sebastianem Vettelem na druhém místě. Při dalším závodě v Koreji ale havaroval, když ztratil v mokru kontrolu nad svým vozem.

O titul nakonec přišel v posledním závodě sezóny v Abú Zabí, když jej porazil jeho týmový kolega Vettel.

Zdroj: Autosport, Foto: Red Bull