Vettel dodatečně dostal dvacetisekundovou penalizaci

vydal: Marek Zbořil
zveřejněno: 22.7.2012, 17:50

Sebastian Vettel byl penalizován za svůj předjížděcí manévr na Jensona Buttona. Přidáním dvaceti sekund ke konečnému času přišel německý pilot o tři pozice, propadl se na pátou. Druhé místo tím přepustil právě Buttonovi, na třetí místo se vyšvihl Kimi Räikkönen, čtvrtá pozice nyní patří Kamui Kobajašimu.

Pilot Red Bullu se v předposledním kole dostal před Jensona Buttona s přispěním výjezdu mimo trať, díky čemuž získal podle komisařů nefér výhodu.

"Auto č. 1 opustilo trať, a když se na ni vrátilo, získalo výhodu," stojí v jejich prohlášení. "To je porušení článku 20.2 sportovních regulí FIA pro formuli 1. (To znamená) průjezd boxy, aplikovaný po závodě na základě článku 16.3 (přidání dvaceti sekund k závodnímu času)."

Zdroj: Autosport, Foto: Red Bull