Pro Dale Coyne Racing testují Wilson, Wilson a Beatriz

vydal: Víťa Boch
zveřejněno: 12.3.2013, 02:30

Poslední tajenka pokud jde o startovní rošt letošního ročníku IZOD IndyCar Series je možná vyřešena. Ačkoliv Dale Coyne ještě nepodepsal smlouvu ani s jedním jezdcem, vypadá to, že by se v jeho vozech mohla sejít sourozenecká dvojice. Vedle bývalého pilota Champ Cars a Formule 1 Justina Wilsona se možná představí jeho o jedenáct let mladší bratr Stefan.
Stefan Wilson by se o vůz dělil s brazilskou závodnicí Anou Beatriz. Beatriz by absolvovala závody na oválech, Stefan Wilson závody na městských a přírodních okruzích. Možná kromě závodu v ulicích Sao Paula, kde by byl start Any Beatriz přirozený. Všichni tři jezdci budou testovat tento týden na okruhu Barber Motorsports Park v Alabamě. Justin Wilson v úterý a ve čtvrtek, Stefan Wilson v úterý a Ana Beatriz ve čtvrtek.
„Možnost, že by můj bratr se mnou závodil v IndyCar je vzrušující, protože chcete, aby se bratrovi dařilo dobře. Ale zároveň musím sobecky zůstat soustředění na svojí kariéru, ujistit se, že nic nevynechám, udělám vše, jak nejlépe budu moci a nenechám se rozptýlit pomáháním bratrovi,“ řekl Justin Wilson. „Má sponzora, který chce investovat do závodění, tak jsem to řekl Daleovi a on odpověděl „ok, možná to bude fungovat“. Nikdy jsem s ním nesoupeřil až na jeden pětiminutový motokárový závod.“

Třiadvacetiletý Stefan Wilson závodí v Americe od roku 2009, kdy se poprvé představil ve Firestone Indy Lights. Kompletní sezónu odjel jen v roce 2011, kdy s týmem Andretti Autosport získal třetí místo v šampionátu. Podařilo se mu zvítězit na okruhu v Torontu a na oválu v Kentucky. Kromě skvělých výkonů na městských a přírodních okruzích zaujal jeho bratr Justin také svojí výškou (192 cm). Stefan je ještě o pár centimetrů vyšší.

Stefan Wilson se už dočkal oficiální fotografie

„Byl to dlouhý rok, když jsem musel vynechat sezónu, sledovat ostatní, jak záodí a nemohl jsem se zúčastnit,“ říká Stefan Wilson, který v loňském roce startoval pouze ve finálovém závodě Indy Lights na oválu ve Fontaně. „Pracoval jsem kvůli tomu ještě tvrději, abych něco získal na rok 2013 ve špičkové sérii. Nebránil jsem se tomu absolvovat ještě další sezónu v Indy Lights. Ve skutečnosti jsem se o to snažil celý loňský rok.“
„Vítězství ve dvou závodech a třetí místo v šampionátu v roce 2011 ukázaly, že mohu závodit na této úrovni. Myslím, že hodně bývalých pilotů Indy Lights ukázalo, že když jste na špici v Indy Lights, můžete přejít do IndyCar a být zde úspěšní.“
Cesta z Indy Lights do IndyCar se opravdu v posledních letech zdá být otevřenější. Loňský šampion Indy Lights Tristan Vautier získal místo u týmu Schmidt Peterson Motorsports a v testech ukazuje, že svůj titul v Indy Lights nezískal náhodou. Předloňský šampion Indy Lights Josef Newgarden se vloni v IndyCar taktéž neztratil. James Hinchcliffe byl vicemistrem Indy Lights z roku 2010. Titul z Indy Lights má ve svém životopise i JR Hildebrand. A konečně do IndyCar se z Lights vrací také Sebastian Saavedra.

Zdroj: IndyCar, foto: Indycarmedia