Po mimořádně vyrovnané bitvě na pole position Coletti

vydal: Pavel Fabry
zveřejněno: 22.3.2013, 10:20

Stefano Coletti vybojoval pole position pro úvodní závod nové sezóny GP2, když ve velice těsné bitvě porazil Jamese Calada a Felipeho Nasra. První tři jezdce přitom pokrývalo pouhých 0,008 sekundy!

Coletti se do čela dostal relativně brzy, již ve své druhé jízdě na měkkých pneumatikách, když zaznamenal čas 1:44.280. Závěrečných osm minut přitom strávil v garáži, kde mohl sledovat nervydrásající podívanou.

Nejprve se mu totiž na rozdíl 0,008 sekundy přiblížil Felipe Nasr, který pole position nezískal jen kvůli chybě v poslední zatáčce. O něco později rozjel velmi rychlé kolo také Calado, tomu však na Monačana chybělo 0,004 sekundy! Coletti tak nakonec na první pozici zůstal, do sobotního hlavního závodu tak vyrazí z nejvýhodnější startovní pozice.

Čtvrtý čas zaznamenal Fabio Leimer, který se ve své druhé jízdě nedokázal zlepšit, aby se posunul polem vzhůru.

Slušnou pátou příčku při svém návratu do série vybojoval Sam Bird v barvách nového týmu Russian Time, který ve startovní poli nahrazuje odchozí iSport.

Bird byl během kvalifikace jedním z dramatičtějších incidentů. Na rovince mezi šestou a sedmou zatáčkou jej totiž před ním jedoucí Johnny Cecotto jr. vytlačil z trati, jelikož jej Brit o chvíli dříve zdržel. Incident je vyšetřován sportovními komisaři.

Cecottův týmový kolega Mitch Evans si vyjel šesté místo. Loňský šampion GP3 tak bude na startovním roštu nejlépe postaveným nováčkem.

Do první desítky se vešli také sedmý Rio Haryanto, osmý René Binder, devátý Simon Trummer a desátý Tom Dillmann.

Další incident se odehrál po kvalifikaci při převážení u sportovních komisařů. Sergio Canamasas se až příliš demonstrativně pokusil vyjádřit svou nespokojenost s chováním na trati Nathanaëlu Berthonovi, když jej prstem dloubl do hlavy.

Nepovedenou kvalifikaci má za sebou tým loňských šampionů DAMS, jeho jezdci Marcus Ericsson a Stéphane Richelmi zaznamenali pouze třináctý, resp. šestnáctý čas.