Hamilton stylově oslavil jubileum

vydal: Zdenda Balcar
zveřejněno: 12.6.2017, 09:58

počet komentářů: 0

Lewis Hamilton vyhrál přesně před deseti lety v Montréalu svou první velkou cenu ve F1. Od té doby už nasbíral 56 vítězství, díky nimž mu patří druhé místo v historické tabulce za Michaelem Schumacherem (91). Oslava byla velkolepá, protože po nevydařeném závodě v Monaku tentokrát své soupeře pokořil ve všech aspektech. Počtvrté v kariéře totiž získal Grand Slam: nejrychlejší kolo v kvalifikaci i v závodě, vítězství a vedení od startu do cíle!

Triumf trojnásobného šampiona podtrhl druhým místem jeho týmový kolega Valtteri Bottas. Díky tomu získal tým Mercedes první letošní dvojité vítězství, ale celkově už 37. v historii. Hamilton snížil ztrátu na Vettela v průběžném pořadí mistrovství světa na 12 bodů a Mercedes vede o 8 bodů pořadí Poháru konstruktérů. Mohl si snad někdo v týmu přát lepší víkend?

Byl to opravdu úžasný víkend,“ potvrdil po závodě Lewis Hamilton. „S průběhem a výsledkem nemohu být spokojenější a jsem za ně vděčný. Přijeli jsme sem z Monaka a drbali se na hlavě. Ale dali jsme se do kupy - a podívejte, čeho jsme dosáhli. Lépe jsme autu porozuměli a díky tomu uštědřili oběma ferrari pořádnou ránu. Také Valtteri odvedl skvělou práci. Poprvé jsme spolu obsadili první dvě místa. Připočítali jsme si pěknou kupu bodů, a to zaslouženě. Když si uvědomím, že jsem tady poprvé startoval z čelní pozice už před deseti lety… Vůbec mi závod hodně připomínal ten z roku 2007. Tedy v tom smyslu, jak se odvíjel. Trvá zde dlouho, což na závodníka dopadá hlavně proto, že je na dráze bez cizí pomoci a musí si poradit sám. Ale já věděl, že auto bude šlapat, a fungovalo opravdu perfektně.“

Kolega Valtteri Bottas byl v hodnocení stručnější: „Je pozoruhodné, jak tým v posledních dvou týdnech reagoval - jak na autech zapracoval a vylepšil je. Nikdy předtím jsem nezažil, aby šla skupina lidí tak urputně za vítězstvím, s cílem vrátit se na špici. Proto je skvělé, že jsme tady skončili na prvních dvou místech. Ze všech sil jsem se snažil být dravý a co nejdřív po startu se dostat před obě ferrari, a vyšlo mi to. Jenom jsem si fázi do první zastávky v boxech malinko pokazil zablokováním kol. Po přezutí jsem ztratil trochu času za Red Bullem a potom za Force India.“

Zdroj: Formule.cz