Kdo získá prestižní ocenění Laureus World Sports Award?

vydal: Ladislav Lála
zveřejněno: 9.3.2005, 00:15

počet komentářů: 0

V květnu minulého roku jsme Vás v článku M. Schumacher je sportovcem roku informovali o tom, že se Němec v prestižní anketě Laureus World Sports Award stal sportovcem roku. Dnes již sedminásobný Mistr světa formule 1 získal tuto cenu již podruhé během tří let.

Letos byli na toto prestižní ocenění kromě Němce nominování i šestinásobný vítěz Tour de France Lance Armstrong a světová tenisová jednička Roger Federer. Trio sportovců se utká s americkým plavcem Michaelem Phelpsem, marockým atletem Hichamem El Guerroujem a šampiónem MotoGP Italem Valentinem Rossim.

Phelps vylovil z olympijského bazénu šest zlatých a dvě bronzové medaile a pokořil svůj vlastní rekord na 400 metrů volný způsob. El Guerrouj získal poprvé od roku 1924 olympijský zlatý double na trati 1500 i 5000 metrů.

Atletka Yelena Isinbayeva z Ruska, Kelly Holmes z Anglie a Carolina Kluft ze Švédska mají šanci na zisk sportovního oskara v ženské kategorii. Spolu s nimi budou bojovat wimbledonská vítězka Maria Sharapov, švédská golfistka Annika Sorenstam a holandská cyklistka Leontiena Zijlaard-van Moorsel.

Dvě týmové nominace patří vítězi olympijského turnaje Řecku a portugalskému klubu Porto za vítězství v Champions League.

Dále byl nominován vítěz Mistrovství světa konstruktérů - Ferrari, vítěz baseballové Světové série Boston Red Sox, vítěz olympijského basketbalového turnaje Argentina a golfový tým European Ryder Cup.