Kubica zahájil přípravy na GP nejlépe, za ním Ferrari

vydal: Petr Kříž
zveřejněno: 3.8.2007, 11:50

Úvodní trénink na Velkou cenu Maďarska, která je posledním závodem před třítýdenní přestávkou, zvládl s nejrychlejším časem na jedno kolo nejlépe Robert Kubica s bmw, který na okruhu v Hungaroringu před rokem debutoval ve formuli 1. Dosáhl času 1:22.390. Za ním se seřadili piloti stájí Ferrari a McLaren.

Začátek tréninku byl jako obvykle velmi poklidný. Většina jezdců, kromě pilotů Ferrari, Williamsu, Toyoty a Rubense Barrichella z Hondy, provedla instalační kolo a na trať se vydala později.

Z nováčků ve startovním poli, opomineme-li, že Sebastian Vettel si svoji premiéru odbyl při Velké ceně USA, ve které zastoupil Roberta Kubicu, jehož na start americké GP nepustili lékaři, se vedlo lépe právě Vettelovi v týmu Toro Rosso. Byl jen o zlomek času rychlejší než týmový kolega Vitantonio Liuzzi. Sakon Yamamoto ze Spykeru zůstal po prvním tréninku poslední s téměř dvouvteřinovou ztrátou na kolegu Adriana Sutila.

Sebastian Vettel nahradil ve voze STR2 Scotta Speeda, jenž byl z týmu Toro Rosso uvolněn kvůli nedostačujícím výsledkům. Sakon Yamamoto se do kokpitu Spykeru F8-VII posadil po Christijanu Albersovi a Markusi Winkelhockovi, jenž hájil barvy holandského týmu během Velké ceny Evropy, při které chvíli závod dokonce vedl.

S drobnými potížemi se ráno potýkali Ralf Schumacher a Rubens Barrichello, kteří se dostali do hodin v první zatáčce, ale mohli pokračovat dál. Hůře na tom byli Mark Webber a Viantonio Liuzzi, kteří kvůli problémům museli zastavit na trati.

Okolní teplota se dnes ráno pohybovala kolem 28°C a teplota tratě se vyšplhala na 41°C.