ostatni
Reklama
logo
Lizatko.cz
Formule shop
Po startu i za cílem Martina Straky
Kniha - Velikáni Formule 1
Reklama

Sledujte nás na Facebooku   Sledujte nás na Instagramu

RSS

Již nemusíte každý den prohlížet náš server, abyste se dozvěděli poslední novinky. Využívejte možností RSS! Nainstalujte si jednoduchý program který Vám dá vědět pokaždé, když se objeví nový článek. Program automaticky kontroluje aktualizaci obsahu našeho serveru a pokud se na něm objeví novinka, ihned vám dá vědět zvukovým či obrazovým upozorněním.

Systém RSS je využíván mnoha informačními servery. Informace ze všech těchto zdrojů můžete mít hezky přehledně na jednom místě, stačí si jen nainstalovat níže uvedený program.

Čtečka RSS FeedReader
Existuje řada různých programů pro práci s RSS, nejvíce rozšířeným a pravděpodobně nejlepším je program FeedReader. Po jeho instalaci se v nástrojovém pruhu začne točit ikonka programu. Stačí klepnout na odkaz a otevře se okno FeedReaderu, v němž je přehled aktuálních článků. FeedReader bude po instalaci úplně prázdný a musíte mu říct, jaké informační zdroje chcete sledovat.

Download programu (1,3 MB)

Návod k programu RSS
Po stáhnutí programu přejděte do příslušné složky a dvojím klepnutím spustíte instalaci. Instalace je jedoduchá, nemumíte-li ani slovo anglicky, pak stačí jen klikat na "Yes".

Program lze spusti z menu nabídky "Start". Současně se vám v pravé části lišty zobrazí malá krychle, což je právě náše čtečka zpráv.

Nyní zbývá jen řici programu, kde má číhat na články:
Klikněte vlevo nahoře v menu programu na "New" a objeví se vám okénko "Adding new feed" - přidat nový zdroj (ano, jakýkoli zpravodajský server s podporou funkce RSS můžete takto využívat). Zadejte do kolonky adresu http://www.formule.cz/formule/rss a klikněte na "Next".

Do kolonky si podle libosti zdroj zpráv pojmenujte, ale z praktického hlediska se jeví vhodné, aby to znělo něco jako "Formule.cz" ;-) Klikněte na "Finish".

A to je vše, přátelé. V menu programu "Properties" si můžete nastavit, jak často se má na kontrolu ohledně nových zpráv chodit, případně kolik položek má v menu programu zůstat. Jakmile FeedReader najde novou zprávu, upozorní vás jednak tónem, zprávou u zmíněné krychle, jejíž dobu zobrazení si můžete nastavit, a dokud si zprávu nepřečtete, krychle se bude točit.

Pro operační systémy Linux, o jejichž majiteli předpokládáme, že takto podrobně vysvětlivky nepotřebuje, doporučujeme například http://syndigator.sourceforge.net