Černý měsíc pokračuje, v Argentině zahynul další závodník

vydal: Víťa Boch
zveřejněno: 14.11.2011, 04:25

počet komentářů: 0

Ještě ani měsíc neuplynul od smrti Dana Wheldona při závodě IndyCar v Las Vegas a motoristický svět zasáhly další tragédie. Hned týden po Wheldonově tragickém úmrtí zahynul při závodě MotoGP na okruhu v Malajsii čtyřiadvacetiletý italský závodník Marco Simoncelli a v neděli 13. listopadu se poslední závod sezóny argentinského mistrovství cestovních vozů Turismo Carretera stal osudný teprve dvaadvacetiletému Argentinci Guido Falaschimu.
Falaschi zahájil svoji kariéru v roce 2005 v argentinské Formuli Renault 1,6. V roce 2008 tento šampionát vyhrál. Začal zkoušet štěstí v jihoamerické Formuli 3, kde odjel dva závody na okruhu v Buenos Aires. Při prvním skončil na druhé příčce, při druhém čtvrtý. A také začal startovat v závodech cestovních vozů, pro něž se nakonec rozhodl. Jezdil šampionáty Turismo Carretera Argentina, Top Race V6 Argentina, TC2000 Argentina.
V Turismo Carretera řídil vůz Ford týmu HAZ Racing Team. Při finále sezóny na okruhu Juana Manuela Fangia ve městě Balcarce nedaleko Buenos Aires bojoval s jiným vozem, když jezdec před nimi udělal chybu, skončil v bariéře z pneumatik, od které se odrazil zpátky na dráhu přímo do bojující dvojice. Falaschiho vůz vletěl bokem do bariéry, byl vystřelen zpátky na dráhu, kde do něj vrazil vůz řízený Nestorem Girolamim. Girolami byl odvezen do nemocnice ve stabilizovaném stavu, Falaschiho se bohužel ani po 40 minutách resuscitace nepodařilo stabilizovat a jezdec s přezdívkou Principito (Malý princ) byl prohlášen za mrtvého.