Juncadella zajel v kvalifikaci dva nejrychlejší časy
vydal:
David Skaloš
zveřejněno:
17.8.2012, 23:10
počet komentářů:
0
Daniel Juncadella odstartuje do prvního i třetího závodu Euroserie Formule 3 na Nürburgringu z pole position, když byl v dnešní kvalifikaci jak na čele nejrychlejších, tak také druhých nejlepších časů.
Víkendem pod hradem Nürburg vstupuje letošní sezóna do druhé poloviny a Španěl do ní vstupuje v roli vedoucího muže průběžného pořadí.
21letý Španěl zajel v závěru čas 1:23.096 a o chvíli později si zajistil o 144 tisícin pomalejším časem pole position také pro zítřejší dopolední závod.
Juncadella by si zajistil pole position i svým druhým nejrychlejším časem, jelikož výkon Felixe Rosenqvista 1:23.289 stačil pouze na druhé místo pro třetí a třetí místo pro první závod.
Překvapením kvalifikace byl Sven Müller, který v úvodním závodě doplní v první řadě svého týmového kolegu a do nedělního závodu odstartuje ze třetího místa. Němec zajel tento výsledek i přesto, že před třemi týdny si při havárii ve Spa-Francorchamps zlomil kost v pravém lokti.
Čtvrtý bude stát v prvním závodě Juncadellův největší rival v boji o titul Raffaelle Marciello před pátým Pascalem Wehrleinem.
Na Nürburgringu se do kokpitu monopostu Formule 3 vrací Brit Alexander Sims, který zajel osmý čas.
Výsledky pro první závod:
p.
Jezdec
Tým
Čas
Odstup
1.
D.Juncadella
Prema Powerteam
1:23.212
2.
S.Müller
Prema Powerteam
1:23.413
+ 0.201
3.
F.Rosenqvist
Mücke Motorsport
1:23.434
+ 0.222
4.
P.Wehrlein
Mücke Motorsport
1:23.464
+ 0.252
5.
R.Marciello
Prema Powerteam
1:23.510
+ 0.298
6.
J.Jaafar
Carlin
1:23.557
+ 0.345
7.
C.Sainz jr.
Carlin
1:23.604
+ 0.392
8.
A.Sims
Threebond with T-Sport
1:23.607
+ 0.395
9.
W.Buller
Carlin
1:23.693
+ 0.481
10.
M.Lewis
Prema Powerteam
1:23.746
+ 0.534
11.
E.Bernstorff
ma-con Motorsport
1:23.836
+ 0.624
12.
T.Blomqvist
ma-con Motorsport
1:23.862
+ 0.650
13.
A.Roda
Jo Zeller Racing
1:24.552
+ 1.340
14.
L.Sá Silva
Angola Racing Team
1:24.784
+ 1.572
15.
L.Wolf
URD Rennsport
1:24.801
+ 1.589
16.
S.Zeller
Jo Zeller Racing
1:25.254
+ 2.042
17.
R.Goddard
T-Sport
1:27.294
+ 4.082
Výsledky pro třetí závod víkendu:
p.
Jezdec
Tým
Čas
Odstup
1.
D.Juncadella
Prema Powerteam
1:23.096
2.
F.Rosenqvist
Mücke Motorsport
1:23.289
+ 0.193
3.
S.Müller
Prema Powerteam
1:23.337
+ 0.241
4.
R.Marciello
Prema Powerteam
1:23.364
+ 0.268
5.
P.Wehrlein
Mücke Motorsport
1:23.376
+ 0.280
6.
W.Buller
Carlin
1:23.440
+ 0.344
7.
C.Sainz jr.
Carlin
1:23.511
+ 0.415
8.
A.Sims
Threebond with T-Sport
1:23.538
+ 0.442
9.
J.Jaafar
Carlin
1:23.545
+ 0.449
10.
M.Lewis
Prema Powerteam
1:23.599
+ 0.503
11.
T.Blomqvist
ma-con Motorsport
1:23.660
+ 0.564
12.
E.Bernstorff
ma-con Motorsport
1:23.762
+ 0.666
13.
A.Roda
Jo Zeller Racing
1:24.336
+ 1.240
14.
L.Sá Silva
Angola Racing Team
1:24.722
+ 1.626
15.
L.Wolf
URD Rennsport
1:24.739
+ 1.643
16.
S.Zeller
Jo Zeller Racing
1:25.089
+ 1.993
17.
R.Goddard
T-Sport
1:26.804
+ 3.708
Zdroj: Formule.cz, časy F3
Reklama
Komentáře ke článku
K tomuto článku ještě nebyl přidán žádný komentář.