Německo pošesté v řadě vítězem Závodu národů

vydal: David Skaloš
zveřejněno: 15.12.2012, 20:40

Michael Schumacher a Sebastian Vettel pošesté za sebou získali pro Německo vítězství v prestižním Závodě národů, který poprvé v historii hostil thajský Rajamangala stadion v Bangkoku.

Dvojice, která má dohromady na svém kontě deset titulů mistra světa ve Formuli 1, podniku doslova dominovala. Vyhráli totiž téměř každou svou jízdu.

Ve finále proti nim stáli Francouzi Romain Grosjean (F1, Lotus) a Sebastien Ogier (rallye).

V první finálové jízdě na KTM X-Bow Schumacher připsal Německu první ze dvou potřebných vítězství, když jeho soupeř Grosjean chyboval na výjezdu jedné ze zatáček.

Ve druhém závodě v bugynách RoC porazil Vettel loňského vítěze Závodu šampionů Ogiera a připsal Německu šestý triumf v řadě.

Schumacher se po vítězství nechal slyšet, že to není jeho poslední účast v Závodě národů a že by příští rok chtěli prodloužit šňůru vítězství na sedm.

"Určitě, budeme tady, to je povinnost," řekl Schumacher. "Vlastně, sedmička je mým šťastným číslem, čili budeme tvrdě bojovat!"

V semifinále si Schumacher s Vettelem poradili s týmem Austrálie. Čtyřnásobný šampion V8 Supercars Jamie Whincup a pětinásobný mistr světa motocyklů do 500cc Mick Doohan prošli až do semifinále, kde poprvé padli.

Přesto Němci neprošli soutěží bez ztráty kytičky. Vettel v jedné z jízd proti Australanům poslal Lamborghini Gallardo Super Trofeo s výkonem 570 koní do hodin. V další jízdě však již opět vyhrál a zajistil Německu postup do finále.

Ve druhém semifinále si Francie poradila s All Star výběrem složeným z osminásobného vítěze 24h Le Mans Toma Kristensena a mistra světa MotoGP Jorgeho Lorenza.

Samotný Závod šampionů, kde každý jezdec bojuje sám za sebe, je na programu zítra.

Zdroj: Autosport