Alonso vyhrál závod motokár na ledu

vydal: David Skaloš
zveřejněno: 19.1.2013, 10:50

Fernando Alonso se dokázal po vzájemné kolizi s Felipem Massou propracovat pořadím a vyhrál závod motokár, který dělá tečku za Ferrari akcí Wrooom v italském středisku Madonna di Campiglio.

Španěl startoval do závodu na zamrzlém jezeře, v němž byli kromě něj a Massy také testovací jezdci Ferrari a piloti Ducati z MotoGP, z druhé pozice.

Ve druhém kole v souboji o vedení však došlo mezi oběma závodními jezdci Ferrari ke kontaktu, po kterém se Alonso roztočil a propadl se až na konec startovního pole.

Následně ale mistr světa z let 2005 a 2006 předvedl výbornou stíhací jízdu, k postupu vpřed mu navíc pomohly i chyby soupeřů - včetně hodin Massy. V posledním kole se Alonso dostal do vedení, když předjel pilota MotoGP Andreu Diviziosa.

Rovněž ve druhé jízdě, do které startoval po svém vítězství Alonso z poslední pozice, se Španěl probojoval celým startovním polem a následně se dostal i před vedoucího Nickiho Haydena, aby si dojel pro vítězství.

Díky dvěma vítězstvím nasbíral Alonso 50 bodů, a stal se celkovým vítězem závodu. Na druhé pozici skončil Giancarlo Fisichella před třetím Massou.

Zdroj: Autosport, Foto: Ferrari