Vandoorne na pole position pro první závod

vydal: David Skaloš
zveřejněno: 22.6.2013, 22:55

počet komentářů: 0

Stoffel Vandoorne si vybojoval svou druhou pole position v letošní sezóně, když byl nejrychlejší v kvalifikaci na první závod Světové série Formule Renault 3.5 na okruhu v Moskvě.

Belgičan se chtěl vyhnout provozu na trati a z boxů proto vyjel v době, kdy jeho soupeři zajeli ke svým mechanikům v polovině kvalifikace pro novou sadu pneumatik.

Vandoorne za to byl odměněn posunem do čela průběžné klasifikace časem 1:21.208. Šest minut před koncem kvalifikace jej však o desetinu sekundy dokázal překonat vítěz pátečního tréninku Antonio Félix da Costa.

Růžky však vystrčil také nováček ve Formuli Renault 3.5 Will Buller. Brit, který závodí v Evropském šampionátu Formule 3, vylepšil svůj čas a posunul se z patnácté pozice do čela.

Poslední slovo však měl opět Vandoorne, který se vrátil na první pozici časem 1:20.283. Ve svém posledním kole svůj čas výrazně vylepšil také da Costa, o pouhých 36 tisícin však na Vandoorna nestačil a odstartuje ze druhé pozice.

Třetí nejrychlejší čas zajel vedoucí muž průběžného pořadí Kevin Magnussen. Dán však odstartuje až ze 17. pozice, když byl penalizován za blokování svých soupeřů a přišel kvůli tomu o dva své nejrychlejší časy.

Na třetím místě jej tak vystřídá Nigel Melker, kterého ve druhé řadě doplní Buller. Třetí řada pak bude složena z Olivera Webba a Marlona Stockingera.