V sobotu v první řadě Sørensen s Magnussenem

vydal: Pavel Fabry
zveřejněno: 20.7.2013, 10:10

počet komentářů: 0

Marco Sørensen vybojoval první letošní pole position ve Světové sérii Formule Renault 3.5, když vyhrál první kvalifikaci šestého podniku sezóny na rakouském Red Bull Ringu. Sobotní dopoledne bylo vůbec dobré pro Dány, první řadu startovního roštu totiž doplní druhý muž průběžné klasifikace Kevin Magnussen.

Sørensen se jako první se svým časem potopil pod hranici 77 sekund, Magnussen však na jeho výkon našel odpověď. Nebylo to poprvé a ani naposledy, co se oba Dánové vystřídali na první pozici. Před koncem se zdálo, že navrch bude mít nakonec Magnussen, který se ještě zlepšil na 1:16.048. Sørensen však dokázal najít ještě dalších 0,072 sekundy a vybojoval postavení na první příčce.

Třetí čas zaznamenal Nigel Melker, ten už však na Sørensena ztratil tři desetiny. Spolu s ním ze druhé řady startovního roštu vyrazí Will Stevens, jenž podobně jako Magnussen do Rakouska dorazil z testu mladých jezdců F1 na Silverstonu.

Na pátou pozici se postaví Arthur Pic, který dostal letos nový tým AV Formula do první pětky.

Těsně se do ní nevešel vedoucí jezdec průběžného pořadí šampionátu Stoffel Vandoorne, který po třech vítězstvích v řadě za sebou nyní stačil pouze na šesté místo na roštu.

Čerstvě po oznámení začlenění do výchovného programu Sauberu si sedmé místo na startu vyjel Sergej Sirotkin. Rus, kterého dost možná budeme od příštího roku vídat ve Formuli 1, je lépe postaveným z dvojice českého týmu ISR.

Čtvrtou řadu zkompletuje António Félix da Costa, další z mladíků, kteří již klepou na dveře Formule 1.

První desítku uzavřeli Nikolaj Martsenko a Norman Nato.

Neslavně dopadli Jazeman Jaafar a Oliver Webb. Malajec přibližně v polovině kvalifikace vylétl z trati a byť svůj vůz nijak výrazně nepoškodil, nemohl již v soubojích s časem pokračovat a skončil poslední. To Webb sice vydržel až do šachovnicové vlajky, při svém posledním pokusu však havaroval a poškodil zavěšení pravého předního kola.

Vyrovnanost kvalifikace dokládá fakt, že ještě patnáctý Yann Cunha se vešel do jedné sekundy za vítězným Sørensenem.