AF-Renault: Rowland do F1 a Merhi do Blšan?

vydal: Roman Klemm
zveřejněno: 15.7.2015, 22:00

Pořadatel čtyřhodinovky ELMS na Red Bull Ringu dostal narychlo příležitost, pozvat ke svému podniku i mistrovství 3,5litrových formulí Renault. Povedenému víkendu přidaly dva závody tohoto šampionátu ještě více na zajímavosti a sportovní hodnotě. Pro vyšší cíle se doporučili především oba vítězové Oliver Rowland a Matthieu Vaxiviere, zatímco aktuání jezdec formule 1 Roberto Merhi vynikl nepochopitelným a nebezpečným manévrem po konci prvního závodu, za který byl z podniku vyloučen.

Oliver Rowland je podporován organizací Racing Steps a poděkoval se za to vítězstvím v prvním závodě. Vede tabulku šampionátu a mimo to před týdnem senzačně debutoval v GP2.

Start prvního závodu. Ve Spielbergu se představilo 19 vozů F-Renault 3.5.

Red Bull podporuje ve formuli Renault svého juniora Deana Stonemana. Bývalý pilot GP3 dojel v prvním závodě druhý.

Olivier Panis u vozu svého syna Aureliena. Fílius zatím nedokázal výrazněji zazářit.

Aurelien Panis byl jedním z dvou synů bývalých jezdců F1, kteří se bez většího úspěchu na Red Bull Ringu snažili...

...tím druhým byl debutant Louis Deletraz (táta Jean-Denis vedle vozu).

Matthieu Vaxiviere vyhrál v neděli večer a má stále ještě velkou naděj na titul.

Vaxiviere ve voze týmu Charouz-Lotus.

Oliver Rowland startuje za tým Fortec.

Roberto Merhi letos absolvuje mimo F1 i šampionát F-Renault 3.5 a na závod se připravil fotbálkem.

Krátce před startem: to byl Merhiho monopost stáje Pons ještě celý.

Po průjezdu cílem si Merhi dovolil akci, která mohla Latifiho připravit o krk. Španěl byl poté suspendován – a možná teď přemýšlí o pokračování své alternativní kariéry třeba u Chmelu Blšany.

Nicholas Latifi dojel v prvním závodě dobrý čtvrtý...

...přesto zbylo z Kanaďanova vozu díky Merhiho „brake-testu“ jen toto.

Jediné děvče v poli: Nizozemka Beitske Visser opět nedokázala přesvědčit.

Dobře se předvedl junior McLarenu, Nyck de Vries si z Rakouska odvezl body za třetí a páté místo.

Zdroj: FORMULE.cz, Foto: Roman Klemm